Землі сільгосппризначення у комунальну власність отримали вже 10 громад на Херсонщині

25 Листопада 2020, 14:36

Чулаківська, Костянтинівська, Любимівська, Таврійська, Чаплинська, Мирненська, Ювілейна, Музиківська і Станіславська ОТГ на Херсонщині вже отримали землі сільгосппризначення у комунальну власність. Разом з тим, вже до кінця року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області планує передати землі усім ОТГ, а разом з ними – відповідні повноваження у сфері земельних відносин.

Про це повідомляють в ХОДА.

Понад 2,8 тисяч гектар землі отримала й Чулаківська ОТГ. Її голова Олександр Мусієнко стверджує, що такого кроку від держави чекали давно і відтепер ввірена йому громада зможе самостійно планувати, як ними розпоряджатися.
«Нам дуже шкода, що до цього моменту значна частина земель уже була віддана в приватні руки і наразі ми не зможемо використати їх для планування свого соціально-економічного розвитку. Передача земель сільгосппризначення, які знаходяться за межами населених пунктів дійсно є визначальною подією для розвитку місцевого самоврядування», – зазначив Олександр Мусієнко.
На тому, що отримання земель у комунальну власність для громад – не лише додаткові можливості, але й відповідальність, наголосив перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій.
«Такий крок слід було зробити багато років тому. Але нарешті зараз у відповідності до Указу Президента України та інших нормативно-правових актів, землі таки передали громадам і це є невід’ємною складовою процесу децентралізації. Разом з тим, отримання земель – це і відповідальність для громад. Тепер саме вони мають забезпечити максимальну прозорість відносин у вказаній сфері», – наголосив Дмитро Бутрій.