Меджліс досі не запросили до обговорення Кримської платформи – Чийгоз

24 Жовтня 2020, 15:35

Офіс президента України досі не залучив до обговорення міжнародної платформи щодо деокупації Криму Меджліс кримськотатарського народу, хоча про це говорив президент Володимир Зеленський.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії заявив заступник глави Меджлісу Ахтем Чийгоз, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми взагалі не знаємо, про що ця платформа. А ми – це єдиний представницький орган з Криму, який має мандат. Ми не в курсі, і це нас дуже сильно турбує», – сказав Чийгоз.

На його думку, в завдання Кримської платформи має входити широке коло проблем, крім звільнення кримчан з російських в’язниць.

«Кримська платформа не повинна вирішувати тільки питання обміну кількох людей, щоб віддавати Росії замість скандальних персонажів. Це має бути лише одним з напрямків роботи Кримської платформи. Основне її завдання – загнати (президента РФ Володимира – ред.) Путіна в кут і змусити його капітулювати по Криму», – зазначив заступник голови Меджлісу.

Як повідомлялось, президент Володимир Зеленський сподівається на участь Меджлісу кримськотатарського народу і Туреччини в роботі платформи по деокупації Криму.

Нагадаємо:

  • 27 серпня 2020 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на зустрічі з першим заступником Державного секретаря США Стівеном Бігеном закликав Сполучені Штати взяти участь у створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму.
  • 29 вересня 2020 року Володимир Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • Щоб тримати тему окупованого Криму на найвищому політичному рівні, МЗС планує у 2021 році провести в Україні Кримський саміт в рамках Кримської платформи. Запрошення на саміт буде відкритим для всіх країн, які вбачають доцільність у його проведенні.
  • Президент Володимир Зеленський вважає, що світ не має забувати про Крим, допоки півострів залишається незаконно окупованим Росією. Саме для повернення питання Криму у міжнародний порядок денний Україна створює формат «Кримська платформа».