На Херсонському курорті з’явиться житлове містечко для переселенців

13 Січня 2020, 14:03

місто Генічеськ, ілюстраційне фото

У курортному Генічеську на Херсонщині планують збудувати житлове містечко для внутрішньо переміщених осіб. 

Про це у коментарі для сайту ІРС-Генічеськ повідомив мер міста Олександр Тулупов.

“Сьогодні тільки розмовляв з обласним архітектором, там (в районі вільної земельної ділянки для майбутнього житлового містечка) необхідно змінити комунікації, доробити дорогу”, – зауважив він. Міський голова підтвердив, що питанням будівництва нового житла у місті займалися ще до Нового року.

Крім того, під час селекторної наради в ХОДА 13 січня заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир розповів, що житло для ВПО в Генічеську можуть збудувати у короткі терміни.

“Нами проведено аналіз щодо можливого місця розміщення такого містечка. На сьогодні є можливість збудувати за короткий термін відповідне житло у місті Генічеську, враховуючи його географічне розташування відносно тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим”, – зазначив Козир.

У Генічеську, за його словами, визначено вільну ділянку розміром 4,5 га в районі вулиці 40 років Перемоги. Рішенням генічеської міської влади вже розроблено детальний план території, який має пройти громадське обговорення та затвердження міськвиконкому.

На цій території можуть з’явитися шість чотирьохповерхових будинків. В них має бути 336 квартир, загальною площею 16 тисяч 800 квадратних метрів. Проєктом передбачено наявність в прибудинковій зоні дитячих майданчиків, місць для відпочинку та автомобільних паркінгів.

Згідно з інформацією міністерства соціальної політики, станом на 8 січня, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, в Україні взято на облік 1 433 454 переселенці з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.

Нагадаємо:

  • З 3 по 5 грудня 2019 року тривав прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян – учасників АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб.
  • У міністерствы у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України пояснили, що короткі терміни подачі заяв на отримання пільгового іпотечного кредиту для учасників АТО/ООС та ВПО зумовлені кінцем бюджетного року. Фінансування на проект було виділено у рамках експерименту, який має довести ефективність іпотечного кредитування в Україні.
  • В оголошені терміни переселенці і учасники АТО/ООС подали понад 10 тисяч заяв для отримання пільгових кредитів на житло на вигідних умовах: 20 років під 3%. Тепер тим, хто опинився на початку черги, потрібно якомога швидше зібрати документи. Програма може бути продовжена, а нові кандидати будуть додані в кінець черги.
  • Як діє програма кредитування і як розподіляють гроші на житло, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Житло під три відсотки: учасники АТО і переселенці стають в черги».

Читати російською.