“Життя в кроці від смерті”. Важкохворий активіст Бекіров офіційно заявив, що оголосить голодування

01 Серпня 2019, 12:08

Едем Бекіров Фото: Ислям Велиляев

У 224 день з дня арешту активіст Едем Бекіров передав лист із СІЗО в окупованому Сімферополі своїм рідним. У листі Бекіров повідомив, що не переживе етапування в Красноперепоск через стан здоров’я.

Про це в соцмережі повідомила дочка Бекірова Елеонора, пише Центр журналістських розслідувань.

«Життя в кроці від смерті. Кожен раз, коли беру телефон щоб написати новину, не можу стримати сліз. Прошу Всевишнього щоб він дав мені можливість побачити і обійняти мого улюбленого тата. Сьогодні нашому адвокату Олексію Ладіну, вдалося побачити його. З кожним разом новини все гірше і гірше. 224 дня з дня арешту, звелося до жахливого рішення. Центральний районний суд Сімферополя виніс постанову про направлення кримінальної справи в Красноперекопський районний суд. Транспортування в Красноперекопськ і утримання в ІТТ та щоденні доставляння до суду рівносильні болісній смерті. Папа з його захворюваннями не витримає цих переїздів і утримання в ІТТ. Він офіційно заявив, що в разі спроби транспортування в Красноперекопськ, він оголосить голодування», – пише дочка Бекирова.

В окупованому Криму після перенесення кримінальної справи тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова з Сімферополя для розгляду по суті в «Красноперекопський районний суд» активіст заявив про можливу голодовку. У Красноперекопську немає ізолятора тимчасового утримання, найближчий знаходиться в Армянську, умови утримання якого загрожують життю Бекірова, крім того, він може не пережити етапування із СІЗО Сімферополя.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано.
  • 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Едема Бекірова.
  • 15 липня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що Едема Бекірова нібито перевели в лікарню.
  • 16 липня дочка активіста Елеонора Бекірова повідомила, що батька перевели в санчастину СІЗО №1 Сімферополя, проте медичної допомоги він досі не отримує.
  • У Едема Бекірова значно погіршився стан здоров’я. Через гострий біль він не може встати з ліжка.