“Припиніть репресії у Криму”. Херсон приєднався до флешмобу на підтримку політв’язнів Кремля

13 Серпня 2019, 19:27

13 серпня у Херсонській ОДА під час круглого столу, присвяченого Міжнародному дню корінних народів, відбувся флешмоб проти репресій у Криму та на підтримку політв’язнів Кремля.

Запропонувала долучитися до акції дружина кримськотатарського політв’язня Едема Бекірова, член меджлісу кримськотатарського народу, заступниця голови Генічеської РДА Гульнара Бекірова, повідомляє медіа-центр “ІРС-Херсон”.

“Ви знаєте, який тяжкий стан сьогодні у Володимира Балуха, я впевнена, що ви знаєте і про Едема Бекірова, мого чоловіка. Херсонщина, Херсон першими підтримали мене, нашу родину. У мене така пропозиція – підтримати наших хлопців і особисто мого чоловіка. Якщо у вас є така можливість, то я прошу вас приєднатися до нашого флешмобу”, – зазначила Бекірова, зачитавши рядки з листа чоловіка з сімферопольського СІЗО.

Флешмоб підтримали учасники круглого столу, серед яких були представники корінних народів, що живуть на Херсонщині, постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій, керівник сектору МінТОТ у Херсонській області Деніс Чистіков, начальник головного управління Нацполіції в АРК і Севастополі Віталій Стрижак, член Меджлісу кримськотатарського народу, керівник представництва Меджлісу Херсонської області Абмеджит Сулейманов. Вони піднялися зі своїх місць та взяли у руки плакати з вимогою припинити репресії у Криму.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)».
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано.
  • 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Бекірова.
  • 15 липня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що Бекірова нібито перевели в лікарню. Однак дочка активіста Елеонора Бекірова повідомила, що батька перевели в санчастину СІЗО №1 Сімферополя, проте медичної допомоги він досі не отримує. У Бекірова значно погіршився стан здоров’я.
  • Кримінальну справу Бекірова направили з Сімферополя для розгляду по суті в «Красноперекопський районний суд». У Красноперекопську немає ізолятора тимчасового утримання, найближчий знаходиться в Армянську, умови утримання якого загрожують життю Бекірова, крім того, він може не пережити етапування із СІЗО Сімферополя.
  • 8 серпня «Верховний суд Криму» продовжив до 11 жовтня термін утримання під вартою Едему Бекірову.