У Херсонській ОДА пропонують задіяти на адмінкордоні з Кримом мобільні центри надання адмінпослуг для кримчан

13 Червня 2019, 08:50

В Херсонській облдержадміністарції через затримку з будівництвом Центрів надання адміністративних послуг на адмінкордоні з окупованим Кримом пропонують задіяти в контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) мобільні центри надання адмінпослуг для кримчан.

Про це йшла мова на нараді керівництва облдержадміністрації з представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Офісу реформ адміністративних послуг, повідомляє Херсонська ОДА.

«Будівництво центрів надання адміністративних послуг з метою спрощення доступу до адміністративних послуг для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, не здійснюється на території КПВВ на даний час у зв’язку з тим, що будівлі сервісних центрів поки що не побудовані. Разом з тим, з метою зняття напруги та в умовах наявних ресурсів, обласною державною адміністрацією здійснено заходи щодо створення ЦНАПів у найближчих до КПВВ «Каланчак», «Чонгар» (Генічеський район) та «Чаплинка» населених пунктах», – зазначив директор Департаменту економічного та регіонального розвитку ОДА Сергій Суворов.

Він також запропонував замість того, аби чекати побудови сервісних центрів для створення на їх базі ЦНАПів, запровадити функціонування мобільних центрів надання адмінпослуг на колесах.

В свою чергу, керівник проекту Офісу реформ адміністративних послуг Володимир Семеніхін підтвердив, що така практика успішно реалізується в окремих областях України.

Нагадаємо:

  • 4 липня 2018 року Кабмін України прийняв Постанову про виділення 105,98 млн грн на будівництво тимчасових контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) «Каланчак» і «Чонгар» та сервісних зон перед ними на адмінкордоні з окупованим Кримом в Херсонській області. Виконавцем робіт визначено ДП «Укрінтеравтосервіс».
  • До кінця фінансового року-2018 роботи навіть не були розпочаті, кошти повернуті до бюджету.
  • За словами міністра інфрастуктури Володимира Омеляна причиною стала затримка із виділення земельних ділянок Херсонською ОДА.
  • В кінці березня 2019 року заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань повідомив, що до кінця року планується повністю побудувати КПВВ «Чонгар» і почати роботи на КПВВ «Каланчак».