Окупанти визнали масові скорочення серед працівників так званого «Управления мелиорации и водного хозяйства Херсонской области». Останнім часом роботи позбулися 67 спеціалістів, зокрема й кваліфікованих. Після того як росіяни зруйнували у 2023 році дамбу Каховської ГЕС, лівобережжя області фактично залишилося без зрошення, тож логічно, що меліоратори тут більше не потрібні.
Про це повідомляють кореспонденти «IPC-Південь» із посиланням на російські джерела.
«Згідно з наданою інформацією, з березня до червня 2026 року в організації вже було скорочено 67 співробітників. В установі також підтвердили, що процес оптимізації продовжиться. Подальші скорочення заплановані протягом 2026 року, а наступний етап, як випливає з відповіді, намічено після 27 червня», – зазначають російські видання.
Повідомляється, що під скорочення потрапили не лише рядові працівники, а й інженерно-технічний персонал. До списку увійшли також керівники різних рівнів.
За словами окупантів, меліоратори їм більше не потрібні, адже для них фактично немає роботи. Причиною скорочень вказується «відсутність основного джерела водопостачання» — Каховського водосховища та Каховської ГЕС. У зв’язку з цим, за інформацією установи, організація перебуває в простої.
«IPC-Південь» уже повідомляв про початок масових звільнень працівників системи зрошення на лівобережжі Херсонщини. Меліораторів лівобережжя дратує не лише перспектива втратити роботу, а й те, що, за словами місцевих колаборантів, відповідна сфера активно розвивається та прогресує.
«Потрібно посилити контроль за станом каналів, прискорити ремонт помпових станцій та підготуватися до наступного сільськогосподарського сезону заздалегідь. Усе, що залежить від нас, зробимо», – обіцяв у жовтні 2025 року колаборант Володимир Сальдо. Після цих заяв працівникам «мелиорации и водного хозяйства Херсонской области» взагалі припинили виплачувати заробітну плату.
Раніше повідомлялося, що на лівобережжі Херсонщини бракує понад 1800 медиків.



