На тлі проблем із пальним та електропостачанням дефіцит кваліфікованих кадрів на окупованих територіях Херсонської області не зник, а лише загострився. У регіоні катастрофічно бракує педагогів, медиків, електриків та інженерів. Так, лікарні лівобережжя укомлектовані професійним персоналом у кращому разі на половину.
Про це повідомляють кореспонденти «IPC-Південь» із посиланням на російські джерела.
«Укомплектованість медичних організацій лікарями становить 47,06%, при цьому вакантними залишаються понад 600 ставок. За середнім медичним персоналом показник досягає 64,59%, за молодшим – 74,02%. Тобто регіону необхідно понад півтори тисячі медичних працівників усіх рівнів», – зазначають окупанти.

Для виправлення ситуації місцеві окупаційні «адміністрації» намагаються залучати спеціалістів через програму «Земский доктор», проте бажання працювати в прифронтовій області фахівці з Росії не виявляють. Ба більше, після ударів Збройних Сил України по трасі «Новороссия» частина медиків, які вже переїхали на Херсонщину, шукає можливості повернутися до РФ.
Попри кадрові труднощі, у незаконному «міністерстві охорони здоров’я» заявляють, що обсяги надання медичної допомоги населенню не скорочуються. За потреби пацієнтів відвозять до інших медичних закладів регіону або навіть до найближчих областей і республік РФ. Як ця система працює в умовах тотального дефіциту пального – незрозуміло.
Раніше повідомлялося, що фермери з Росії, які «орендували» землю на Херсонщині, скаржаться на брак пального та проблеми з логістикою.



