23-річний Денис Священко і 34-річний Олексій Нікітін з Горлівки Донецької області – обидва бойовики «ДНР» – влітку 2022 року викрали і катували мешканця селища Дніпровське Білозерської селищної громади Херсонщини. 24 червня 2026 року Херсонський міський суд заочно визнав їх винними у порушенні законів та звичаїв війни, а Нікітіна ще й у державній зраді.
Про це з посиланням на вирок суду повідомляє кореспондент «ІРС-Південь» Олег Батурін.
7 червня 2022 року близько 12:00 дня до будинку мешканця селища Дніпровське, що неподалік Херсона, підʼїхав ворожий УАЗ з позначкою «Z». З нього вийшли двоє російських військовослужбовців. Вони вдерлися до будинку, викрали його 39-річного господаря і вивели з мішком на голові та завʼязаними руками.
Один зі свідків розповів у суді, що він побачив як росіяни поставили потерпілого на коліна, приставили до його голови автомат і імітували розстріл. Далі вони примусили чоловіка присідати, а потім кинули до машини і вивезли в невідомому напрямку.
«Росіяни привезли мене до захопленої будівлі Білозерського районного суду і розпитували про моє ставлення до полку “Азов”, пропонували співпрацю та погрожували розправою в разі незгоди. Після допиту мене повернули до камери, на яку вилили відро води. Там мене били електрошокером. Наступного дня мене били знов, били й електрошокером, а потім били електрострумом за допомогою “тапіка”, обіцяли відстрелити руку», – сказав у суді потерпілий.
Чоловіка розпитували про його зв’язки з ЗСУ і територіальною обороною. Його то били кулаками і ногами по потилиці, нирках, ребрах та стегнах, то примушували присідати. Коли він не зміг уже присідати, на його голову натягли сорочку і обмотали липкою стрічкою, а на руки ззаду одягнули кайданки. Далі потерпілого знову примушували присідати.
9 червня 2022 року його вивели з зав’язаними очима на околицю Білозерки і відпустили.
Потерпілий запамʼятав обличчя своїх катів, оскільки вони їх не ховали за балаклавами. Ними виявились Священко Денис Петрович, 7 липня 2002 року народження і Нікітін Олексій Георгійович, 18 червня 1992 р. н. Обидва вони уродженці і мешканці Горлівки Донецької області, які вже після 2022 року отримали російські паспорти і добровільно вступили до лав терористичної організації «ДНР», підконтрольній Збройним силам РФ.

Олексій Нікітін, засуджений за держзраду. Фото з соцмереж.
Захисник обох обвинувачених заявив у суді, що досліджені докази нібито не доводять їхню винуватість та причетність до дій, які ставляться їм у провину.
Суд визнав Священка і Нікітіна винним у порушенні законів та звичаїв війни – за ч. 1 ст. 438 КК України. А Нікітіна ще й державній зраді за ч. 2 ст. 111 КК України.

Денис Священко, засуджений за викрадення і катування людини. Фото з соцмереж.
Заочний вирок Денису Священку – 12 років позбавлення волі, Олексію Нікітіну – довічне позбавлення волі з конфіскацією всього майна.
Вирок ще не набрав законної сили
Як повідомлялось раніше, трьох поліцаїв зі Скадовська – Ігоря Кузьменюка, Ігоря Сіренка і Дмитра Чорного – засудили за викрадення і катування чоловіка.



