“Нам зовсім не соромно!” – Історія родини вчителів-колаборантів з Херсонщини, яку росіяни вважають “еталонною”

07 Квітня 2025, 13:00

"Еталонна" родина зрадників. Фото: російські соцмережі. Грудень 2024 року

Серед колаборантів на лівобережжі Херсонщини є такі, що радо зустрічали росіян і погоджувались з ними співпрацювати цілими сім’ями. Серед них – Дмитро та Дарія Людовик, яких окупанти вважають певним “еталоном” та активно використовують у своїй пропаганді. “Ідеальне” подружжя зрадників працює в школі села Добропілля, що в Долматівській громаді, виховуючи українських дітей у кращих традиціях “русского міра”. Людовики навіть пишуть і виконують власні пісні, вихваляючи в їх текстах окупантів. Про те, як  виглядає “найкраща молода родина” лівобережжя Херсонщини – у нашому матеріалі.

Голова сімейства зрадників Дмитро Людовик викладає історію у місцевій школі. Після окупації населеного пункту росіянами чоловік одразу ж  погодився з ними співпрацювати, не зважаючи на те, що його рідний брат, за свідченнями з місцевих пабліків, загинув, захищаючи Україну. Людовик, як кожен вчитель-колаборант, який поважає себе, має альтернативний погляд на події минулого. Наприклад, “історик” розповідає на камеру кремлівським пропагандистам традиційні фейки про те, що в Україні після 2014 року забороняли відзначати так званий “Дєнь Побєди”, а меморіали радянським солдатам цілеспрямовано знищувались.

Дмитро Людовік розповідає про те. що українці нібито знищювали меморіали солдатам Другої Світової

Дмитро Людовік розповідає про те, що українці нібито знищували меморіали солдатам Другої світової війни.

Є у Дмитра Людовика ще одна шкідлива звичка – він вважає себе поетом, до того ж найкращим на лівобережжі Херсонщини. Ілюзію наявності таланту у чоловіка активно підтримують і росіяни, раз по раз оголошуючи його переможцем у якомусь літературному конкурсі. Увагу на Людовика звернув навіть так званий “губернатор” окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо, зазначивши, що в цій людині “поєдналися високий патріотизм та поетичний талант”.

 

Вірші Дмитра Людовика з його сторінки в соцмережі.

Згідно з податковою декларацією за 2017 рік, Людовик Дмитро Олександрович мав у власності будинок на 62 квадратних метри, 2 гектари землі та магазин у сусідньому селі Київка. Чоловік намагався активно розвивати власний бізнес, проте невдало. Зрадник змушений був закрити свій ФОП, що займався роздрібною торгівлею ще у 2015 році. В декларації Людовика, схоже, міститься і відповідь на питання, чому чоловік є таким палким прихильником росіян. Просто колаборант станом на 2017 рік мав купу відкритих кредитів у ПриватБанку загальною сумою в 30 тисяч гривень.

Дарія Людовик, дружина “кращого поета лівобережжя”, працює в одній школі зі своїм чоловіком. Вона обіймає посаду “радника директора” та є координатором місцевого осередку російської молодіжної організації “Движение первых”. Цікаво, що жінка, схоже, не має профільної освіти, адже сама вона розповідає про те, що зараз навчається у фейковому “Херсонском педагогическом университете”. Подружжя має двох дітей. Їхня дочка Анастасія вже також встигла дати інтерв’ю російському телебаченню, підтримуючи родинну традицію.

Сімейство колаборантів зізнається, що їх ненавидять в Долматівці за любов до “русского міра”. Вони постійно чують  погрози на свою адресу. “Спочатку було страшно. Нам казали: ви довго не проживете! Але зараз трохи ці страсті вгамувались. Нам зовсім не соромно, бо ми робимо гарну справу – навчаємо дітей, а відповідати за свої вчинки ми будемо всі перед Богом!” – розповідають Людовики російським журналістам.

Людовики скаржаться російським журналістам на постійні прогрози від односельчан

Людовики скаржаться російським журналістам на постійні погрози від односельців.

Подружжя зрадників вважається росіянами “еталонним” та “ідеальним”.  На них закликають рівнятися всіх колаборантів з окупованої частини області. Це відображається у результатах  конкурсу “Молода родина”, що проводився на лівобережжі. Людовики в ньому перемогли, після чого почали частенько відвідувати різноманітні заходи в Росії, де їх називають “майбутнім Херсонщини”.