Херсонський боксер-олімпієць Павло Іщенко втік на лівобережжя області та розповідає про “жахи життя” в Україні

04 Липня 2024, 12:12

Павло "Огнеслав" Іщенко дає інтерв'ю російським ЗМІ

Павло Іщенко, відомий херсонський боксер-професіонал, який представляв Україну на Олімпійських іграх-2012, засвітився на лівобережжі Херсонщини. За словами спортсмена, він повністю підтримує розпочату росіянами війну та радіє окупації частини Херсонщини. Іщенко проводить тренування для місцевої молоді у футболці з гербом Росії та “георгіївською стрічкою”. А ось до розвитку спорту на лівобережжі Павло ставиться досить скептично: каже, що там майже нікого тренувати.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь”.

Народився Іщенко в Росії, а у 2000 році разом з сім’єю переїхав до Херсона. Тренувався Павло у свого батька, колишнього боксера Олега Іщенка.

Спортсмен має досить своєрідний світогляд і вважає себе “словʼянським рідновіром” і навіть змінив власне ім’я на “Огнеслав”. Це, втім, не завадило йому закінчити в Херсоні єврейську школу для хлопчиків, а станом на сьогодні Іщенко є громадянином Ізраїлю. Також Іщенко називав себе “антифашистом” і загалом має досить еклектичний погляд на реальність.

Майбутній колаборант представляв Україну на літніх Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні. Щоправда, попри весь пафос і “талант”, вилетів з турніру після першого ж бою, програвши американському боксеру Джозефу Діасу. На професійному рингу “Огнеслав” провів лише 3 бої, останній з яких відбувся ще у 2017 році.

Павло Іщенко у 2015 році. Фото: відкриті джерела.

Окупацію Херсона олімпієць зустрів із радістю й одразу пішов на співпрацю з росіянами. Зараз Павло розповсюджує звичні наративи кремлівської пропаганди про русофобію, неонацизм і заборону “Дня Перемоги”.

“З початком “СВО” я залишився в Херсоні та жив там. Зустрів 9 травня “по-нормальному”, оскільки нам не дозволяли, починаючи з 2014 року… Мене за це почали зневажати. Писали, що я, чемпіон України по боксу, став колаборантом… Я ж для себе вирішив, що з державою Україна я назавжди закінчив свої відносини та на її території більше ніколи не з’явлюсь”, – розповів Іщенко російським ЗМІ.

Втік боксер із Херсона до Болгарії ще задовго до звільнення міста, адже, за його словами, боявся за своє життя. Як приклад він наводить загибель свого друга, колаборанта Дмитра Савлученка, авто якого вибухнуло у червні 2022 року. За словами Іщенка, херсонські підпільники не вибачили б йому співпраці з росіянами і рано чи пізно його б ліквідували.

Після того, як лінія фронту стабілізувалась по Дніпру, Іщенко вирішив переїхати на окуповану частину Херсонщини, де 2 квітня 2024 року зареєстрував громадську організацію “Херсонская областная федерация бокса”. Керівником ГО  вказаний саме Іщенко Павло Олегович, а засновниками, крім нього, стала ціла низка колаборантів з Федерації боксу Херсонської області.

Павло Іщенко займається з дітьми на лівобережжі Херсонщини. Фото: відкриті джерела.

Зараз колишній український спортсмен намагається тренувати дітей на окупованій частині області, хоча відверто зізнається, що його “боксерській федерації” навряд чи вдасться вийти хоча б на той рівень розвитку спорту, що був у регіоні до початку повномасштабного вторгнення.

“Спорт зараз у нас не те, що на нулі знаходиться, він йде в мінус. Нам не вистачає кадрів, дуже мало матеріалу (дітей – ред.) в регіоні залишилось. Майже всі тренери поїхали, та і мало розуміння в людей взагалі залишилось про те, що треба робити, щоб розвивати російський спорт”, – скаржиться колаборант.