Відправлятимуть на підвал до окупантів усіх, хто питає, коли в селі буде вода: гауляйтерка з Василівки погрожує жителям

18 Червня 2024, 12:18

Жителі Васілівки на лівобережній Херсонщині, де відсутнє водопостачання, набирають питну воду з ємності, яку встановили окупанти, травень 2024 року. Фото з окупаційних пабліків.

Жителі Василівки Любимівської громади Каховського району на лівобережжі Херсонщини, виснажені від постійної відсутності водопостачання у своєму селі, вирішили запитати у представників місцевої окупаційної влади, коли все ж таки зʼявиться вода. У відповідь їм гауляйтерка Оксана Сінько пригрозила відправкою на підвал до російських окупантів і подальшою розправою.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Більше місяця без води залишаються мешканці села Василівка, розташованого на узбережжі колишнього Каховського водосховища на окупованій частині Херсонщини. З питанням – коли відновиться водопостачання – люди звернулися до місцевої окупаційної влади. У відповідь вони почули погрози розправою.

За інформацією ЦЖР, відсутність води в селі пов’язана з тим, що більше місяця тут відсутня електроенергія. Російські військові підключають до наявної у Василівці свердловини генератор і качають води рівно стільки, скільки їм потрібно. Трохи води зі свердловини потрапляє до водоводу, але дуже мало: потреби цивільних мешканців села окупантів узагалі не хвилюють.

Після звернень односельців гауляйтерка Василівки Оксана Сінько зібрала людей і пригрозила всіх, хто буде питати про воду або хто буде «чимось незадоволений», відправляти на підвал до російських загарбників. Також Сінько пригрозила розправитися з усіма, «кому щось не подобається».

Як повідомляв ЦЖР, у березні 2024 року голова окупаційної адміністрації Каховки Павло Філіпчук прогнав пенсіонерів, які прийшли до нього з питанням про тривалу відсутність у місті електроенергії, води і газу.

Як відомо, після знищення російськими окупантами Каховської ГЕС і Каховського водосховища, без води залишились Василівка, Малокаховка та деякі інші навколишні села Каховського району Херсонщини. Після стрімкого падіння рівня води місцеві свердловини повністю висохли, а насоси вийшли з ладу, бо забилися мулом.

Зараз важкою є ситуацію з водою в Малокаховці. Місцевий гауляйтер Роман Назаров на прізвисько «Муха» стверджує, що всі зусилля окупантів з поглиблення наявних тут свердловин не дають жодних результатів: води немає.

Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук звинуватив у перебоях з водопостачанням у східній частині міста, а також у сусідніх селах окупаційний водоканал Херсонської області.

Через проблеми з водою окупанти почали забороняти мешканцям лівобережної Херсонщини в цьому році садити і поливати городи.

Від нестачі води страждають і жителі селища Любимівка. Окупанти цією проблемою не переймаються взагалі і натомість у своїх офіційних групах пропонують людям милуватися північним сяйвом або білочками. Представники ж законної влади Любимівської громади впевнені, що до звільнення лівого берега області води тут не буде взагалі.

Раніше повідомлялось, що населення правобережної Херсонщини мігрує у степи, рятуючись від російських обстрілів.