Росіяни створять мапу підземних вод лівобережжя Херсонщини, які вони планують використовувати для зрошення

24 Червня 2024, 12:06

Фото з відкритих джерел

Окупанти продовжують обіцяти фермерам на підконтрольній їм території Херсонщини часткове відновлення зрошення. Для цього планують використовувати артезіанські свердловини. Зважаючи на те, що рівень підземних вод у регіоні стрімко падає після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС – зробити це буде просто неможливо.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.

“Потенціал Каховської ГЕС та меліоративної системи, що спирається на неї, були достатні для зрошення 1,6 мільйона гектарів поливної землі в Херсонській та Запорізькій областях, а також у Криму. Звичайно, артезіанських свердловин на це не вистачить, але ми сподіваємося, що на Херсонщині завдяки цьому поливу вийдемо десь на 200-250 тисяч гектарів поливної землі”, – розповів росіянам так званий “заступник губернатора Херсонщини”, колаборант Віталій Булюк.

Булюк повідомив, що росіянами розробляється карта геологічної розвідки для буріння артезіанських свердловин, що, своєю чергою, мають забезпечити водою поля лівобережжя області

Тим часом рівень підземних вод стрімко падає й населені пункти окупованої частини Херсонщини все частіше стикаються з проблемами водопостачання. Наприклад, у Новотроїцькому деякі домогосподарства живуть без води вже понад місць.

Раніше повідомлялось, що через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС в окупованій Чорнянці на Херсонщині повністю пересохло озеро.