Пропагував службу в армії РФ серед дітей: Сергію Гаврильчуку, керівнику “Юнармії” в Криму, повідомлено про підозру

03 Червня 2024, 15:47

"Юнармійці". Фото: відкриті джерела.

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозру керівнику регіонального штабу «Юнармії» Республіки Крим, який пропагував службу в збройних силах РФ серед українських дітей та молоді на півострові.

Про це йдеться на сайті відомства.
Мова йде про Сергія Гаврильчука. Його дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), а також глорифікація осіб, які здійснюють збройну агресію РФ проти України, з використанням медіа (ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Сергій Гаврильчук. Фото: СБУ.

Слідчі встановили, що у 2022 році підозрюваний обійняв посаду «керівника регіонального штабу «Юнармії» Республіки Крим» – дитячо-юнацького військово-патріотичного руху під патронажем Міноборони РФ. Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права, організовував та здійснював пропаганду на користь добровільного вступу до збройних сил та інших силових відомств країни-окупанта серед дітей та підлітків Криму.
Також у 2023 році підозрюваний взяв участь у зйомці інтерв’ю для російського пропагандистського телеканалу «Крим 24», у якому розповідав про «масштабність та результативність роботи «Юнармії»», схвалював практику залучення дітей до військової підготовки для подальшої служби в лавах ЗС РФ. Крім того, у прямому етері він героїзував російських військовослужбовців, які ведуть бойові дії проти України.
За вказані дії Сергію Гаврильчуку загрожує до 12 років позбавлення волі.