Поширював інформацію про переміщення техніки ЗСУ: Володимир Звейко з Молодіжного отримав вирок суду

09 Червня 2024, 10:00

Володимир Звейко , колаборант. Фото: відкриті джерела.

П’ять років позбавлення волі з іспитовим строком у три роки отримав Володимир Звейко з селища Молодіжне Херсонської міської громади. Чоловік добровільно пішов на співпрацю з ворогом і з січня по березень 2024 року передавав колезі та знайомій по телефону інформацію про переміщення військової техніки ЗСУ. Частину цієї інформації згодом передавали на тимчасово окуповану територію Херсонщини.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.

Суд встановив, що Звейко Володимир Петрович, уродженець Сімферополя, житель селища Молодіжне Херсонського району, водій КТС «Херсон», з 9 січня по 7 березня незаконно поширював інформацію про переміщення Збройних Сил України і їхньої військової техніки.

Зокрема, 9 січня 2024 року Володимир Звейко розповів цю інформацію по телефону своїй знайомій. Він детально описав, яку він бачив техніку і що вона рухалася в напрямку Каховки. Аналогічну інформацію він передав телефоном 7 березня 2024 року о 6.36 ранку.

За висновком суду, поширення такої інформації може завдати шкоди Україні в умовах воєнного стану, може нести загрозу життю і здоров’ю військовослужбовців і підірвати стан боєготовності підрозділів ЗСУ.

Володимир Звейко визнав себе в суді винуватим і погодився на запропонований йому вирок. За його словами, про переміщення військової техніки у нього цікавилась диспетчерка транспортної компанії, в якій він працював. Уже пізніше Звейко дізнався, що жінка передавала отриману інформацію людині, яка перебуває на тимчасово окупованій території Херсонщини і який займався продажем російського пального та примушував водіїв його купувати.

Суд визнав Володимира Звейка винним у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 114-2 КК України. Вирок – 5 років позбавлення волі з іспитовим строком у 3 роки. Вирок ще не набрав законної сили.