Порожні пляжі: російські окупанти показали, як виглядає курортне селище Хорли на Херсонщині

23 Червня 2024, 19:29

Пляж в окупованих Хорлах, червень 2024 року. Фото: скріншот відео телеканала «Таврия».

Порожні пляжі і закриті ресторани – так виглядає зараз курортне село Хорли Каланчацької громади Скадовського району Херсонщини на узбережжі Чорного моря. В самому селі майже втричі через окупацію зменшилася кількість жителів, а місцеві бази відпочинку окупанти перетворили на військові бази. Попри це росіяни надумали створити тут «федеральний курорт» і заявляють, що шукають для цього інвестора.

Про це з посиланням на окупаційні пабліки і власні джерела повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Сюжет про те як живе курортне село Хорли показали на пропагандистському російському телеканалі «Таврия». В ньому йдеться, що окупанти навесні провели на місцевому пляжі суботник, поставили роздягальні, відновили туалет. Але попри те, що тут, за їхніми словами «просто замечательное место», відпочивати сюди ніхто не їде. На колись популярному пляжі в Хорлах нині порожньою, на ньому можна помітити лише поодиноких людей.

Пляж в окупованих Хорлах, червень 2024 року. Фото: скріншот відео телеканала «Таврия».

«У 2022 році на пляжі відпочивали лише місцеві. Довгий час російські окупанти нікого взагалі не пропускали до Хорлів, оскільки вони перетворили це село на свою військову базу. І досі вони розміщуються на місцевих базах відпочинку. Росіяни встановили на дорозі до села блокпост і пропускали лише тих, хто має місцеву прописку. Зараз уже наче стали пропускати до села, але охочих їхати відпочивати до Хорлів щось не видно», – розповіли ЦЖР місцеві жителі.

Пляж в окупованих Хорлах, червень 2024 року. Фото: скріншот відео телеканала «Таврия».

За словами окупантів, зараз у Хорлах з майже 900 мешканців залишилося лише близько 300. Та й серед них чимала частина тих, хто переїхав сюди з Олешок і з інших окупованих регіонів Херсонщини.

Також росіяни заявляють, що зараз шукають інвестора аби створити в Хорлах федеральний курорт.

«Поки не знаємо, який він може мати напрямок – атлетичного виховання або реабілітаційного лікування, не знаю. Напрямків багато. Яке нам вдасться просунути, таке й буде», – заявив Пьотр Мустіяновіч, голова окупаційної адміністрації Каланчака.

Попри те, що Хорли не були найпопулярнішим місцем для відпочинку на морі в Херсонській області, на місцевому пляжі влітку завжди було багато людей. Сюди переважно їздили відпочивати родини з дітьми, оскільки пляж тут неглибокий.

Пляж у Хорлах до повномасштабної війни. Фото: zhelezniy.com.

Також Хорли приваблювали низькими цінами: в останньому курортному сезоні 2021 року вартість проживання тут стартувала від 80 гривень за людини на добу.

Пляж у Хорлах до повномасштабної війни. Фото: zhelezniy.com.

Раніше повідомлялось, що Сальдо обіцяє лівобережжю Херсонщини “мільйони туристів”. Минулого року ця цифра складала 12 тисяч відпочивальників.