На Херсонщині стартував прийом заявок на грантову програму для малого та середнього бізнесу

04 Червня 2024, 09:19

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Крім Херсонської області, прийом заявок на гранти для малого та середнього бізнесу стартував ще у трьох областях України – Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській. Ініціатори програми мають на меті допомогти підприємствам і підприємцям подолати негативні наслідки війни, а також посприяти збільшенню робочих місць.

Про це повідомляє Мінреінтеграції х посиланням на Данську рада у справах біженців (DRC) у Facebook.


Подати заявки на участь можуть підприємства, розташовані у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях.

У пріоритеті – підприємства та ФОПи, які постраждали внаслідок війни та реалізують/виробляють товари або надають послуги для покриття базових потреб населення.

Кошти можуть бути використані на покриття різноманітних витрат, зокрема:

– придбання обладнання;
– оплату оренди приміщення;
– оплату лізингу обладнання;
– інші актуальні потреби бізнесу.

Сума гранту – до 5 тисяч доларів США.

Також програма передбачає до 5 годин бізнес-консультацій (бухгалтерський облік, маркетинг, юридична допомога тощо). Тему обирає учасник програми.

Консультації будуть проводитись компанією, яка спеціалізується на таких послугах (очно або онлайн залежно від місця розташування підприємства).

Для участі у програмі необхідно:

1. Заповнити анкету, прикріпивши бізнес-план у довільній формі (анкета доступна англійською та українською мовами). Набір триватиме, поки не набереться необхідна кількість учасників.

2. Працевлаштувати мінімум на 6 місяців принаймні одну особу, яка постраждала від війни. До суми гранту не входить заробітна плата для нового співробітника, проте державою передбачені компенсації, якщо працівник має статус ВПО чи інвалідність.

3. У встановлені терміни надати звіт про те, як отримані кошти були використані на цілі, визначені програмою.

Грантова допомога стала можливою завдяки підтримці, наданій через Бюро з питань гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У разі виникнення питань чи пропозицій, усі охочі можуть звертатися за електронною адресою: UKR-feedback@drc.ngo або за номером: 0 800 339 518 (з понеділка до пʼятниці з 09:00 до 17:00).