Гауляйтерці Іванівки Ользі Полосухіній повідомлено про підозру

05 Червня 2024, 11:10

Ольга Полосухіна, колаборантка. Фото: відкриті джерела.

Черговій колаборантці з Херсонщини повідомлено про підозру. Ольга Полосухіна, добровільно пішла на співпрацю з ворогом і була призначена 20 жовтня 2023 року росіянами новою так званою головою окупаційної “адміністрації Іванівської селищної громади” Генічеського району. Нині зрадниця отримала від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності.

Відповідний текст підозри опублікований на сайті Офісу генерального прокурора.

Слідство муло встановлено, що 60-річна Полосухіна Ольга Миколаївна в жовтні 2023 року стала головою окупаційної адміністрації Іванівського так званого муніципального округу.

Ольга Полосухіна формувала цей незаконно створений орган влади, виступала і продовжує виступати в пропагандистських російських ЗМІ, легітимізуючи окупантів і їхні дії, закликала мешканців Іванівської громади брати участь у незаконних виборах президента Росії в березні 2024 року.

За скоєний злочин СБУ заочно повідомила їй підозру в колабораційній діяльності за ст. 111-1 КК України. Їй світить від 5 до 10 років позбавлення волі.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, Ольгу Полосухіну, жительку Миколаївської області, окупанти призначили новою гауляйтеркою Іванівської громади 20 жовтня 2023 року. Того ж дня вона прийняла присягу на вірність ворогу.

Ольга Полосухіна – зрадниця зі стажем. 21 липня 2022 року гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо призначив її головою окупаційної адміністрації так званої Олександрівської об’єднаної територіальної громади. Тоді росіяни «перекроїли» адміністративний устрій Горохівської громади Миколаївської області, «зробили» її центром село Олександрівку і «приєднали» до Херсонщини. Згодом зрадниця втекла з Миколаївської області на тимчасово окуповану лівобережну частину Херсонщини.

Раніше Ольга Полосухіна працювала директоркою Олександрівського ясла-садка. Вона не лише добровільно погодилася працювати на незаконній посаді, а й стала однією з головних організаторок проведення незаконного референдуму з «приєднання» Херсонської області до Росії на території Миколаївської області у вересні 2022 року.

В червні 2023 року СБУ заочно повідомила Полосухіній, а також її підлеглим про підозру в пособництві державі-агресору і колабораційній діяльності.

«Не пізніше 29 серпня 2022 року Ольга Полосухіна в умовах російського терору, направленого на геноцид та фактичне знищення українського народу добровільно створила злочинну групу з метою допомоги державі-агресору і її збройним формуванням», – зазначено в тексті підозри.

Раніше повідомлялось, що російські окупанти зареєстрували “Дом молодежи” з адресою у звільненому Херсоні.