Додаткову виплату від ВПП ООН пенсіонерам, які живуть у зоні бойових дій та мають низькі пенсії, продовжать до кінця 2024 року

24 Червня 2024, 11:30

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

У серпні 2023 р. Мінсоцполітики, Пенсійний фонд і Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН) ініціювали спільний проєкт , мета якого – об’єднати зусилля у наданні українським громадянам грошової  підтримки від міжнародних гуманітарних організацій. Зокрема, підтримати пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Від серпня 2023 року такою допомогою охоплено більше 421 тис. пенсіонерів, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій. Сукупний обсяг  такої підтримки від ВПП ООН – вже понад  1,68 млрд грн.

 “Часто пенсіонери – особливо самотні – не мають можливості самостійно звернутись за отриманням додаткової допомоги (зареєструватись на відповідному сайті, відвідати офіс міжнародної організації тощо). Особливо важливо мати таку допомогу людям літнього віку, які проживають на територіях, близьких до активних або можливих бойових дій”, – прокоментувала Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Дані виплати буде продовжено ВПП ООН до грудня 2024 включно. У подальшому питання продовження виплат буде вирішуватися донорами в залежності від наявного фінансування.

Додаткова грошова допомога надається пенсіонерам, які отримують пенсію меншу за 3250 грн і проживають на територіях активних або можливих бойових дій (їх перелік визначено наказом  №309) та які не отримували після  1 березня 2023 р. додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Спеціально звертатись за призначенням додаткової виплати не потрібно. ВПП ООН спрямовує кошти пенсіонерам на підставі інформації, вже наявної у базах даних Пенсійного фонду. А виплата проводиться або на банківську картку, або через відділення Укрпошти (для пенсіонерів, які отримують пенсію через АТ «Укрпошта»).

Раніше повідомлялось, що понад три тисячі родин звернулись до херсонського гуманітарного офісу в Кривому Розі.