Дітей з лівобережжя Херсонщини змушують ексгумувати поховання жертв нацистів часів Другої світової війни

22 Червня 2024, 12:03

Діти з лівобережжя Херсонщини розкопують поховання часів. Другої світової. Фото: відкриті джерела.

Росіяни змусили дітей з лівобережжя Херсонщини розрити поховання жертв масових розстрілів 1941-1943 років поблизу Генічеська. Залучення школярів до ексгумації людських решток окупанти називають “патріотичним вихованням”. Крім дітей, до “пошукової роботи” залучили також і важку техніку, що може просто знищити поховання.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.

У нашому випадку стоїть завдання зібрати точні відомості про масове поховання поблизу Генічеська, для чого буде проведено комплекс слідчих, судово-медичних та історико-археологічних заходів”, – зазначив так званий “губернатор” Херсонщини Володимир Сальдо. 

Участь важкої техніки в роботах з ексгумації на лівобережжі Херсонщини. Фото: відкриті джерела.

Акцію з ексгумації росіяни назвали “Без строку давності”. Чому розкопувати поховання треба саме зараз і саме силами місцевих дітей та підлітків, які не мають досвіду ведення подібних робіт, – не повідомляється.

На одному з фото також засвідчено участь у роботах важкої техніки, зокрема екскаватора. За відсутності досвідчених археологів та пошуковців, такі методи, скоріш за все, призведуть до фактичного знищення об’єкта.

Також на фото засвітився росіянин Серафім Іванов, начальник херсонського регіонального штабу російської молодіжної організації “Юнармія”.  Іванов – член молодіжки Санкт-Петербурзького міського відділення Всеросійської організації “Боевое братство” – загальноросійської некомерційної організації ветеранів локальних війн та воєнних конфліктів.

Він називає себе співзасновником всеросійського молодіжного руху “Волонтерская рота»”, що був створений цією організацією. На Херсонщині чоловік займається поширенням російської пропаганди та мілітарним вихованням місцевих дітей.

Раніше повідомлялось, що росіяни відправили 60 дітей з Херсонської області до табору військової підготовки.