Затримка зарплатні та жарти над Сальдо: російський “журналіст” розповів, як живе окупований Генічеськ

22 Травня 2024, 13:52

Фото: відкриті джерела.

Один з російських пропагандистських ресурсів опублікував на диво адекватний матеріал про теперішнє життя на окупованому лівобережжі Херсонської області, зокрема у місті Генічеськ. Автором публікації є один з кримських “журналістів”, який відвідав підконтрольні росіянам території регіону та поспілкувався з місцевими жителями. За словами чоловіка, генічани скаржаться на затримки російських зарплат та кепкують з безглуздих ідей так званого “губернатора” Сальдо.

“Про яку зарплату може йтися, навіть багато муніципальних підприємств досі не мають штатного розкладу. І це через півтора року після референдуму. Плюс – найбільша проблема місцевої економіки – затримки із виплати зарплат, тому плинність та невлаштованість кадрів, які працюють, скажімо так, на “встановлення радянської влади” (тобто “безплатно”). Якщо ви бізнесмен і у вас є магазин, то прибуток вам забезпечений. Якщо ви співробітник молодшої чи середньої ланки на держпідприємстві, то морально готуйтеся до очікування, коли який-небудь бухгалтер зволить щось підписати”, – йдеться у тексті статті.

За словами очевидця, ціни на місцевих ринках набагато вищі за кримські. Цікаво, що так званий “голова уряду” Херсонщини Андрєй Алєксєєнко, буквально 20 травня заявив, що 61% товарів першої потреби на Херсонщині дешевші, ніж на окупованому півострові. Також у матеріалі зазначається, що місцеве населення з великою часткою іронії ставиться до “глобальних проєктів” росіян, зокрема йдеться про обіцянки “губернатора” Сальдо побудувати нове місто на Арабатській Стрілці.

“Взагалі щодо деяких керівників питання: звідки ці люди? Хтось із них порекомендував місцевому керівництву заявити, що на Арабатській косі візьмуть і поставлять велике нове місто. Тут глина з піском і болото, під час шторму топить все, і буде вам глибше повені в Орську. Дамбу поставите? Ага, по всій Арабатці? Відразу видно, що з материка чи, що ще гірше, із Херсона…” – розповів кримському “журналісту” місцевий таксист.

Загалом місцеві колаборанти з великою підозрою ставляться до “приїжджих”, тих, хто втік разом з росіянами з правобережжя області. Їх вважають “недостатньо проросійськими” та “халявщиками”, які приїхали до їхніх країв за обіцяними безплатними квартирами та соцвиплатами.