Судитимуть чиновниць “Херсонтеплоенерго”, які під час окупації обласного центру вивели з підприємства 13 мільйонів гривень

06 Травня 2024, 11:15

Фото: Державне бюро розслідувань.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування у справі чиновниць комунального підприємства «Херсонтеплоенерго», які під час окупації Херсону незаконно вивели зі структури 13 млн грн. Обвинувальний акт направлено до суду.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

На початку окупації Херсона на рахунках “Херсонтеплоенерго” були накопичені платежі від фізичних та юридичних осіб за надані послуги з постачання теплової енергії.

Замість збереження грошей підприємства на депозиті або оплати боргів за газ директорка підприємства організувала схему виведення коштів на приватні рахунки. До реалізації протиправної схеми вона залучила головного бухгалтера та керівницю профспілкової організації.

Маючи віддалений доступ до рахунків підприємства директорка та головбух переказали гроші на рахунок профспілкової організації всупереч законодавству, яке діє під час воєнного стану.

Потім за участі голови профспілкової організації ці кошти переказали під виглядом безвідсоткової позики на споживчі потреби на власні приватні рахунки. Далі вони могли розпоряджатися цими грошима на свій розсуд.

Загалом за такою схемою з «Херсонтеплоенерго» в період з червня по серпень 2022 року було виведено 13 млн грн.

Учасниці корупційної схеми обвинувачуються у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем та відмиванні майна, отриманого злочинним шляхом (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Фігурантки звільнені з підприємства. “Херсонтеплоенерго” повернуті всі виведені злочинним шляхом гроші.