Сергій Дроздік, депутат Херсонської облради від ОПЗЖ, перереєстрував свій бізнес в Росії

29 Травня 2024, 17:37

Сергій Дроздік, колаборант. Фото: відкриті джерела.

Сергій Дроздік, депутат Херсонської обласної ради від ОПЗЖ і великий аграрний підприємець, перереєстрував свій бізнес у окупантів. Відтепер у російському державному реєстрі він значиться громадянином РФ.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Сергій Дроздік перереєстрував дві свої компанії у російських окупантів: 5 квітня 2024 року у державному реєстрі юридичних осіб РФ з’явились нові дані про ТОВ «Диамант», а 22 травня – про ТОВ «Ин Терра Чаплынка». Відтепер Дроздік Сергій Миколайович вказаний там як засновник цих підприємств, а їхнім директором – громадянин Росії Котов Алєксандр Алєксандрович.

У реєстраційних документах на ТОВ «Ин Терра Чаплынка» вказано, що Сергій Дроздік є громадянином РФ. Тоді як у даних по ТОВ «Диамант» він зазначений ще громадянином України.

Також на початку 2024 року змінились реєстраційні дані фермерського господарства «Пандора», законною керівницею і власницею якого є дружина депутата Дроздік Світлана Олексіївна. Але в російській юрисдикції вона тепер стала засновницею ФГ «Пандора», а вже згадуваний Алєксандр Котов – директором.

В українському державному реєстрі юридичних осіб Сергій Дроздік досі вказаний як законний директор і власник приватного сільськогосподарського підприємства «Діамант» і ТОВ «Ін Терра Чаплинка».

Сам Сергій Дроздік залишається досі депутатом Херсонської обласної ради від проросійської ОПЗЖ.

«З ним повністю втрачений зв’язок з самого початку повномасштабної війни. Також Дроздік узагалі більше двох років не приймає участі в роботі облради як депутат. Однак партія «ОПЗЖ» заборонена, тож ми не отримували від неї подання щодо відкликання його депутатського мандату», – прокоментував Центру журналістських розслідувань Юрій Соболевський, перший заступник голови Херсонської облради.

Як розповіли на умовах анонімності джерела ЦЖР, Сергій Дроздік співпрацює з російськими окупантами. «В цьому не має жодного сумніву», – додали вони.

Як повідомляв ЦЖР, обидві компанії Дроздіка – «Діамант» і «Ін Терра Чаплинка» – з’явилися в російському окупаційному реєстрі ще наприкінці 2022 року. Він є великим аграрним підприємцем і власником п’яти компаній, що сформували великий земельний банк на лівобережній частині Херсонщини. Аграрним бізнесом володіють також інші члени родини депутата-підприємця.

Сергій Дроздік багато років був близьким партнером Карла Стурена, шведського бізнесмена, почесного консула Королівства Швеція в Україні, який багато років веде бізнес на  Херсонщині.

«Свої нинішні статки Сергій Дроздік, хлопець з небагатої родини з села Василівка Каховського району, заробив завдяки дуже вдалому шлюбу. Його тесть Олексій Приходько свого часу був надзвичайно впливовою людиною, начальником Каховського районного відділу поліції, товаришував з Карлом Стуреном і після виходу на пенсію обіймав далеко не останню посаду на заснованій шведським бізнесменом компанії «Чумак», – розповідали ЦЖР мешканці Каховки.

У 2018 році Сергій Дроздік отримав два протоколи про корупцію від Національного агентства з питань запобігання корупції за незаконне отримання коштовних подарунків – комплексу «Будинок рибалки» оціночною вартістю 5,5 млн грн та земельної ділянки площею майже 1 га.

Крім бізнесу Сергій Дроздік завжди намагався впливати на місцеву політику на Херсонщині. Так, у 2020 році він разом із Карлом Стуреном лобіював призначення на посаду міського голови Каховки нинішнього начальника Каховської міської військової адміністрації Віталія Немерця. А раніше підтримував одіозного «православного бізнесмена» Ігоря Бжезицького, нині відомого своєю співпрацею з російськими окупантами.

Довгий час Сергій Дроздік фінансово підтримував і лобіював обрання депутатом Херсонської облради в 2016 році Павла Філіпчука, який в 2022 році став гауляйтером Каховки.