Росіяни відмовляють у безплатному житлі переселенцям з Херсонщини, які відвідували окуповану територію області після “евакуації”

29 Травня 2024, 12:04

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Окупанти позбавляють права на так звані “житлові сертифікати” тих херсонців, які повертались на окуповану територію області після виїзду до Росії навіть на кілька днів. Причиною цього є побоювання російських чиновників, що біженці, отримавши житло, просто продадуть його або здаватимуть в оренду, а самі повернуться на Херсонщину.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела, які приводять історію Вікторії, переселенки з Херсона.

Біженка Вікторія розповіла, що у лютому 2024 року разом зі своїм молодим чоловіком отримала сертифікат і вийшла на договір купівлі-продажу квартири у Краснодарі. Після перевірки через місяць парі прийшла відмова у виплаті через те, що вони перетнули кордон, коли їздили до Херсонської області. Хоча молоді цього не приховували: особисто робили запит до МВС і прикладали документи при подачі заявки. На думку їхнього рієлтора, проблема була саме в цій поїздці”, – повідомляють російські ЗМІ. 

Хлопець Вікторії, за її словами, повертався на лівобережжя Херсонщини лише на кілька днів, щоб оформити документи. Після цього його “житловий сертифікат” було анульовано. Тобто після подорожі додому одного з членів сім’ї, родина Вікторії залишилась без обіцяного житла.

Росіяни затвердили нові правила отримання “житлових сертифікатів” влітку 2023 року. Причиною цього стала інформація, що багато херсонців отримують квартири, а потім продають їх, щоб з грошима повернутися на батьківщину або просто виїхати до Європи.