Російський чиновник, який приїхав на окуповану Херсонщину “будувати” школи, проведе 5 років у тюрмі за хабарництво

20 Травня 2024, 11:38

Дмитро Горбунов

Наступні 5 років за ґратами проведе чиновник з Росії, який нібито займався “будівництвом” навчальних закладів на Херсонщині. Дмитра Горбунова було визнано винним у корупційній діяльності. Знаходячись на посаді Директора департаменту капітального будівництва Нижнього Новгорода, Горбунов отримував “відкати” від будівельних компаній за отримання ними державних підрядів. У суді чоловік просив “дати йому другий шанс” і відправити знову на Херсонщину.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.

У 2019-2021 роках Дмитро Горбунов очолював Департамент будівництва російського міста Нижній Новгород. Перебуваючи на посаді, він отримав хабар у розмірі 10 мільйонів російських рублів. Завдяки його сприянню місцева фірма “Моноліт” отримала підряд на побудову нового дитячого садочка. Це в принципі нормальна ситуація для російських чиновників у Новгороді, адже двох попередників Горбунова на цій посаді також було звинувачено у хабарництві.

Цікаво, що на протиправні дії засудженого спонукав місцевий “авторитет” Александр Дикін, колишній правоохоронець, який очолював один з райвідділків поліції у Нижньому Новгороді. Горбунов познайомився з Дикіним через його молодшого брата Михайла, з яким на початку 2000-х він довгий час сидів у тюрмі.

Хабарник звільнився з посади наприкінці 2021 року нібито за власним бажанням, хоча російські ЗМІ повідомляють, що керівництво регіону було незадоволене темпами будівництва об’єктів, підряди на які за мзду і роздавав наш герой. Для того, щоб перечекати резонанс із приводу своїх оборудок, чоловік вирушив на окуповану Херсонщину, де займав фейкову  посаду “помічника заступника Голови уряду Херсонської області”. На суді Горбунов заявив, що “побудував” на Херсонщині 22 школи та понад 40 дитячих садочків, що, звичайно, є абсолютним фарсом, адже від початку окупації в області не було побудовано жодного нового навчального закладу.

Дмитро Горбунов під час судового засідання. Фото: відкриті джерела.

Половину з 10 мільйонів хабаря, за який Горбунова і засудили, чоловік витратив саме на Херсонщині. За його словами, гроші він вклав “в облаштування пункту прийому біженців”, які втікали з правобережжя області разом російськими військовими. Тобто вкрадені у росіян гроші цей “Робін Гуд” нібито витратив на благочинність. Свою роботу на окупованих територіях півдня України Дмитро Горбунов намагався долучити до справи з метою пом’якшення вироку. “Я працював до 5 ранку і побудував на Херсонщині безліч обʼєктів соціальної інфраструктури”, – заявив чоловік у суді.

Також корумпований чиновник зазначив, що замість тюрми він пропонує відправити його назад на Херсонщину, де він згоден будувати лінію укріплення. “Навіть звірам дають другий шанс, прошу дати його і мені”, – відчайдушно намагався розчулити російського суддю Дмитро Горбунов. Це допомогло лише частково, і корупціонер отримав 5 років тюрми, замість 10, як того вимагало обвинувачення. Чоловік також має повернути всю суму “відкату” в розмірі 10 мільйонів 300 тисяч рублів.

Ця трагікомічна історія вкотре доводить всю корумпованість російської системи влади й тих “гастролерів”, яких окупанти відправляють працювати на лівобережжя Херсонщини. Складно навіть уявити, скільки Горбунов допоміг “розпиляти” грошей на псевдоремонтах у навчальних закладах Херсонської області.