Прокуратура повернула державі цінні землі частини території Смарагдової мережі України – Кінбурнської коси

17 Травня 2024, 18:15

Ягорлицька затока. Фото: відкриті джерела.

Прокурори послідовно і активно захищають інтереси держави при використанні земель, які знаходяться у межах прибережних захисних смуг. Правоохоронці повернулои державі цінні землі частини території Смарагдової мережі України – Кінбурнської коси.

Мова йде про земельні ділянки у межах Ягорлицької затоки Чорного моря, які входять до складу водно-болотного угіддя міжнародного значення «Ягорлицька затока». Ці землі визначені Конвенцією про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі – так званою Бернською конвенцією частиною території Смарагдової мережі України – Кінбурнська коса.
На ці особливо цінні землі було незаконно оформлено право власності за фізичною особою на підставі неіснуючого рішення районного суду. У подальшому ці землі було відчужено на користь інших фізичних осіб та суб’єктів господарювання.
Прокурори пред’явили позови до фізичних та юридичних осіб про скасування державної реєстрації та повернення цінних земель державі.
На цей час задоволено 4 позови. А в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинено речове право відносно земельних ділянок площею 8 га. Наразі право власності на ці ділянки зареєстровано за Чулаківською сільською радою Скадовського району.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора на територію України органи прокуратури Херсонської області в інтересах держави пред’явили до суду 8 позовів щодо фізичних та юридичних осіб про скасування державної реєстрації та повернення Чулаківській територіальній громаді Скадовського району Херсонської області 10 земельних ділянок водного фонду. Їх загальна площа складає 20 га. Робота на цьому напрямі триває.