Колишній чиновник з Нової Каховки Роман Пашкевич отримав вирок за колабораціонізм

18 Травня 2024, 10:14

Роман Пашкевич, колаборант. Фото: соцмережі.

Колишнього чиновника Романа Пашкевича з Нової Каховки визнано винним у колабораційній діяльності. 10 травня 2024 року Суворовський районний суд Одеси заочно виніс йому вирок – 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. На початку повномасштабної війни Пашкевич був начальником організаційного відділу Новокаховської міської ради.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду, опублікований на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Суд було встановлено, що що 42-річний Пашкевич Роман Вікторович з Нової Каховки добровільно пішов на співпрацю з російськими окупантами і навесні 2022 року отримав посаду заступника голови окупаційної військово-цивільної адміністрації Каховського району. Там він працював під керівництвом тодішнього гауляйтера Володимира Леонтьєва.

На цій посаді Роман Пашкевич “відповідав” за заклади освіти, культури і охорони здоров’я.

Ц червні 2022 року Пашкевич дав інтерв’ю російським пропагандистам, де заявив про нібито завершення в Новій Каховці будівництва «центру по інтеграційним процесам з Російською Федерацією». Насправді цей центр окупанти вирішили відкрити в захопленій новозбудованій будівлі місцевого центру надання адміністративних послуг – його урочисто відкрили у вересні 2021 року.

17 червня 2022 року Роман Пашкевич від імені окупаційної влади представляв незаконну керівницю захопленої центральної міської лікарні Нової Каховки Катерину Грибовську. Про це тоді детально писав Центр журналістських розслідувань.

30 червня 2022 року Пашкевич вимагав від Наталії Зарудної, начальниці відділу культури Новокаховської міської ради, щоб усі підлеглі її установи працювали на ворога. ЦЖР писав про це, а також детально про тих, хто перейшов на бік окупантів з працівників культури в цій громаді.

Також Роман Пашкевич викликав до окупаційної адміністрації місцевих підприємців і керівників підприємств, від яких вимагав працювати на ворога. Він же організував видачу платних перепусток для перетину річки Дніпро через дамбу захопленої окупантами Каховської ГЕС.

Про те як Роман Пашкевич схиляв до співпраці освітян Нової Каховки в інтерв’ю ЦЖР детально розповідали свідки цих подій, які постраждали від дій ворога.

“Після зустрічі з гауляйтером Леонтьєвим у квітні 2022 року мене окремо викликав Роман Пашкевич і пропонував мені очолити окупаційний відділ освіти міста. Він після своєї зради ніяк не змінився. Поводив себе так, наче нічого не відбулося. Мені здалось, що все у представників окупаційної влади проходило за заздалегідь підготовленим сценарієм. Вони чітко знали, що роблять”, – розповіла ЦЖР Оксана Якубова, директорка Новокаховського ліцею №2 ім. Анатолія Бахути.

Частина опублікованих свідчень і фактів лягли в основу обвинувального акту.

Вирок Роману Пашкевичу за ч.5 ст.111-1 КК України – 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна на користь держави. Також йому заборонено протягом 15 років працювати в органах влади. Вирок ще не набрав законної сили.

Раніше повідомлялось, що Ігоря Бжезицького, ексдепутата Облради, який очолив “відділ освіти” окупованої Каховки, заочно судитимуть.