Гауляйтерці Дудчан Тетяні Абрамович апеляційний суд зменшив на 2 роки термін позбавлення волі

13 Травня 2024, 11:33

Тетяна Абрамович, колаборантка. Фото: соцмережі.

Одеський апеляційний суд виніс ухвалу про зменшення терміну покарання Тетяні Абрамович, голові окупаційної адміністрації села Дудчани Милівської громади Бериславського району Херсонщини. Тож замість десяти років увʼязнення колаборантка отримає вісім.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відповідну ухвалу суду.

З апеляційною скаргою на заочний вирок Приморського районного суду Одеси від 24 січня 2024 року звернувся Петро Гребенюк, захисник гауляйтерки Тетяни Абрамович. На його думку, винесений вирок був завеликий, тож він просив зменшити покарання його підзахисній з 10 до 5 років позбавлення волі.

Захисник гауляйтерки вважає, що суд першої інстанції не обґрунтував мотивів призначення найсуворішого покарання, передбаченого санкцією статті кримінального закону, за якою обвинувачену визнано винуватою.

Представники прокуратури заперечували в задоволенні апеляційної скарги захисника Петра Гребенюка.

Однак, на думку колегії суддів, вирок Тетяні Абрамович у частині покарання підлягає заміні, оскільки “покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених і запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами”.

Як і суд першої інстанції, апеляція розглядалася за відсутності самої обвинуваченої, яка восени 2022 року втекла з Дудчан і відтоді перебуває на окупованій території.

Нове покарання Тетяні Абрамович – 8 років позбавлення волі, з конфіскацією всього її майна. Також їй заборонено обіймати посади в органах влади протягом 13 років, а не 15, як було в оскарженому вироку суду першої інстанції.

Ухвала апеляційного суду набрала законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку у Верховному Суді протягом 3 місяців з дня її проголошення.

Як повідомлялось раніше, Тетяна Абрамовичпішла на співпрацю з ворогом та обійняла посаду так званої “голови Дудчанської сільської ради військово-цивільної адміністрації Бериславського району”.