Борис Шутіков, колишній очільник Херсонського психоневрологічного інтернату, який вивіз підопічних до окупованого Криму, отримав підозру

28 Травня 2024, 17:08

Борис Шутіков, колаборант. Фото: відкриті джерела.

Борис Шутіков, колишній директор Херсонського психоневрологічного будинку-інтернату, добровільно пішов на співпрацю з росіянами. У жовтні 2022 року він організував незаконне вивезення 54 жінок з цього закладу до психоневрологічного інтернату в Курманському районі окупованого Криму. За скоєні злочини Національна поліція заочно повідомила йому підозру в пособництві ворогу і порушенні законів та звичаїв війни.

Відповідний текст підозри опублікований на сайті Офісу генерального прокурора.

Слідством було встановлено, що 69-річний Шутіков Борис Іванович, мешканець селища Дніпровське Білозерської селищної громади Херсонського району, в липні 2022 року добровільно погодився очолити незаконно створений окупантами «Херсонский психоневрологический дом-интернат». На той момент він був законним директором захопленої комунальної установи «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат» Херсонської обласної ради.

Борис Шутіков закликав підлеглих переходити на бік ворога, обіцяв їм виплачувати високу зарплату в російських рублях. Він же незаконно поставив свій заклад на облік у російському пенсійному фонді і податковій службі.

У вересні 2022 року Шутіков організував проведення в стінах закладу незаконного референдуму про «приєднання» Херсонської області до РФ, для чого забезпечив безперешкодний доступ до приміщень інтернату військових РФ і представників окупаційної влади.

21 жовтня 2022 року Борис Шутіков організував незаконне вивезення 54 жінок-підопічних інтернату до Курманського психоневрологічного інтернату, що в окупованому Криму. Їх вивозили двома автобусами в супроводі озброєних російських військових.

За скоєні злочини Шутікову заочно повідомили підозру в пособництві державі-агресору і порушенні законів та звичаїв війни – за ч. 1 ст. 111-2 і ч. 1 ст. 438 КК України. Йому світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, Борис Шутіков раніше був членом бюро Херсонської міської і обласної організації партії «Батьківщина», в 2010 році обирався до Комишанської селищної ради.

На посаді директора Херсонського психоневрологічного будинку-інтернату Борис Шутіков постійно потрапляв у скандали. У 2016 році він отримав догану за численні порушення з використанням бюджетних коштів. Після цього Шутіков судився з Херсонською обласною радою.