Нацгвардієць РФ Роман Попов, котрий брав участь у катуванні та груповому зґвалтуванні херсонського підприємця, заочно отримав підозру

01 Березня 2024, 16:29

Роман Попов. Фото: відкриті джерела.

Національна поліція України ідентифікувала злочинця – Романа Попова, стрільця Національної гвардії РФ, котрий брав участь у катуванні і груповому зґвалтуванні херсонського підприємця, незаконно позбавленого волі у серпні 2022 року. 29 лютого 2024 року правоохоронці заочно повідомили Попову про підозру в порушенні законів та звичаїв війни.

Відповідний текст підозри опублікований на сайті Офісу генерального прокурора.

Слідством було встановлено, що після захоплення російськими окупантами ізолятора тимчасового тримання №1 у Херсоні, на вулиці Теплоенергетиків, 3 9 березня 2022 року це приміщення перетворили на місце незаконного утримання і катування цивільного населення, що не було обумовлено воєнною необхідністю. У катуваннях там людей брав участь 23-річний Попов Роман Андрєйович з м. Біла Калитва Ростовської області РФ. Він – стрілець роти оперативного призначення 143-го полку оперативного призначення (військова частина № 6910) 50-ї окремої бригади оперативного призначення федеральної служби військ національної гвардії РФ.

Роман Попов. Фото: відкриті джерела.

13 серпня 2022 року приблизно о 15.00 на бульварі Мирному, 5 у Херсоні окупанти схопили місцевого підприємця. Під час затримання Роман Попов не менше десяти разів вдарив його по ребрах.

Чоловіка доставили до захопленого ізолятора на Теплоенергетиків, 3, «допитували» його і жорстоко били. Окупанти примушували його назвати інформацію про місцезнаходження військових ЗСУ, представників української поліції і Національного корпусу України.

Не почувши бажаних відповідей приблизно на десятий день полону Роман Попов і троє інших російських військових під’єднали сталеві защібки до геніталій чоловіка і пустили електричний струм. Один із окупантів почав торкатися своїми статевими органами оголеного чоловіка і зґвалтував його кульковою ручкою.

Відпустили підприємця лише 29 серпня 2022 року після сплати його дружиною викупу в 100 тисяч гривень.

За скоєний злочин Роману Попову, якого упізнав потерпілий, заочно повідомлено підозру в порушенні законів та звичаїв війни – за ч. 1 ст. 438 КК України. Санкція статті передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі.