Російські окупанти на Херсонщині закатували до смерті Степана Подольчака, настоятеля храму ПЦУ в Каланчаку

16 Лютого 2024, 10:10

Степан Подольчак, настоятель храму Православної церкви України в селищі Каланчак на Херсонщині. Фото: соцмережі.

Російські окупанти закатували до смерті 59-річного Степана Подольчака, настоятеля храму Православної церкви України в селищі Каланчак Скадовського району на Херсонщині. За кілька днів до того священника викрали з його помешкання. За словами місцевих жителів, упродовж останніх двох тижнів загарбники поводять себе вкрай агресивно і жорстоко знущаються над цивільними.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як розповіла ЦЖР Світлана Фоміна, начальниця Каланчацької селищної військової адміністрації, два дні тому, 13 лютого, російські окупанти вдерлися до помешкання 59-річного Подольчака Степана Ярославовича в Каланчаку, настоятеля місцевого храму ПЦУ і вивезли в невідомому напрямку. 15 лютого його дружині зателефонували і «запросили» прийти опізнати тіло померлого чоловіка.

“Росіяни його закатували до смерті. Це була найсвітліша людина, яку мені пощастило зустріти в житті. Він ніби янгол, який спустився на землю – вірний Богу, чистий душею, чесний і справедливий. Степан Подольчак приїхав до Каланчака з Львівської області, разом із вірянами більше 10 років будував тут церкву. Він завжди був проукраїнським, усі служби проводив українською, молився за Україну, навіть в окупації. Мабуть, через це росіяни відібрали найцінніше, що є у людини – життя”, – сказала Світлана Фоміна.

За її словами, крім російських окупантів, у настоятеля храму ПЦУ був ще один ворог – Михайло Кулина, настоятель місцевого храму Російської православної церкви в Україні («УПЦ Московського патріархату»). Фоміна каже, що Михайло Кулина завжди ставився із заздрістю до єпархії ПЦУ за те, що люди тягнуться до них, а не його церкви.

Також жителі Каланчацької, а також сусідньої Мирненської громади розповіли ЦЖР, що впродовж останніх тижнів російські окупанти поводять тут себе вкрай агресивно і жорстоко, принижують людей на блокпостах, влаштовують безкінечні обшуки.

“Не знаємо, з чим це пов’язано. Можливо, з тим, що навіть сюди стало «прилітати» від ЗСУ по позиціях орків. Лютують вони зараз у нас страшенно”, – зазначають місцеві жителі.