Власники зруйнованого внаслідок бойових дій житла мають право на виплати ВПО

22 Січня 2024, 12:44

Знищений внаслідок обстрілів росіян житловий будинок. Херсонщина, грудень, 2023 р. Фото: "IPC-Південь".

Власники зруйнованого через бойові дії житла можуть оформити виплати ВПО. Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання, яка становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю та дітям і 2 тисячі гривень для всіх інших внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Серед тих, хто має право на отримання довідки про взяття на облік як ВПО, особи, житло яких знищено або пошкоджено (до ступеня непридатного для проживання) внаслідок збройної агресії російської федерації (за наявності підтвердження відповідним актом обстеження технічного стану будинку або квартири). Це передбачено Постановою КМУ від 1 жовтня 2014 року № 509.

Виплати ВПО можуть бути призначені таким особам відповідно до урядової Постанови від 20 березня 2022 року № 332.

Також відповідна державна допомога може надаватися ще на один шестимісячний період, якщо особа повернулася до місця проживання, з якого вона перемістилася, відмовилася від допомоги та після цього її житло було знищено або пошкоджено.

Як пояснюють у Мінсоцполітики, ця допомога виплачується за наявності даних про пошкоджене/зруйноване житло у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України.

Або – за наявності документального підтвердження від органів місцевого самоврядування про пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок збройної агресії рф, яке надається із заявою на отримання допомоги.

Також зазначається, що житло, яке віднесено до 2 та 3 категорій пошкодження, вважається таким, що непридатне для проживання.

Раніше повідомлялось, що жителі звільнених територій отримали понад 755 мільйонів гривень грошової допомоги.