Нідерланди допомагатимуть у відновленні громад Херсонської області

16 Грудня 2023, 16:53

Фото: відкриті джерела.

Нідерланди допомагатимуть у відновленні громад Херсонщини. Перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій з Херсонської області здійснив навчальний візит до Королівства Нідерландів за запрошенням Агенством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International у межах проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні».

Про це повідомляє Херсонська ОВА.
На зустрічі з представниками Агентства підприємництва Нідерландів (RVO) Херсонської ОВА презентувала проєкти відновлення громад. Це сприяло налагодженню тісних контактів з бізнесом Нідерландів та їх асоціаціями й фондами. Партнери зацікавилися участю у відновленні регіону і визначили для себе пріоритетні напрямки – водопостачання, агропромисловий комплекс та медицина. Особлива увага – відбудові альтернативної енергетики та переробці твердих побутових відходів.

Фото: Херсонська ОВА.

Зокрема, Нідерландська водопостачальна компанія Wereled Waternet, яка займається покращенням якості питної води у всьому світі, запропонувала допомогу в проведенні досліджень вод Херсонщини.
Зі співробітниками Утрехтського регіону безпеки обмінялися досвідом ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, після чого вони виявили бажання побувати на Херсонщині. Також досягнуто домовленість щодо можливості передачі спеціальної техніки Херсонщині від Центру.
Міністерство закордонних справ Нідерландів підтвердило, що надасть фінансову підтримку для відбудови області.
А відвідування муніципалітетів Королівства Нідерландів сприяло напрацюванню тісних контактів та домовленостям про підписання меморандумів з громадами Херсонщини, задля допомоги у їх відновленні.
Також Херсонщина заручилась підтримкою посольства України в Нідерландах, зазначають в ХОВА.