На правобережжі Херсонщини цьогоріч аграрії зібрали 3 тисячі тонн баштанних культур

23 Грудня 2023, 14:23

У 2023 році фермерам з правобережжя Херсонщини вдалось виростити і зібрати 3 тисячі тонн кавунів та динь, які є свого роду “візитівкою” регіону. Це мізерні цифри, у порівнянні з показниками до повномасштабного вторгнення росіян. Наприклад, у 2021 році на Херсонщині загалом було зібрано 170 тисяч тонн баштанних культур.

Про це в інтерв’ю нашим кореспондентам розповів Дмитро Юнусов, начальник Департаменту сільського господарства Херсонської ОВА.

“Що стосується баштанної продукції, то у нас цього року було засаджено всього 200 гектарів, ми отримали 3 тисячі тонн кавунів. Це дуже мало, звичайно. Якщо раніше у нас засаджувалось 22 тисячі гектарів земель і ми збирали 170 тисяч тонн, тому, у порівнянні з показниками 2021 року, (обсяг збору – ред.) деяких культур у нас зараз був на рівні 2-5 %, тобто, це дуже мало. Але ми плануємо з кожним роком, і вже з наступного року, – нарощувати ці показники”, – зазначив він.

За словами Юнусова, основна частина земель під баштани знаходилась саме на окупованій частині області. Крім того херсонські аграрії на правобережжі області потерпають від постійних атак росіян та відчувають певний брак поливної води, що став наслідком підриву окупантами дамби Херсонської ГЕС. Крім того, на сьогодні саперам вдалось розмінувати лише 20% правобережжя області, тож працювати фермерам на більшості земель звільненої частини Херсонщини на сьогодні є небезпечно.