Херсонський суд оштрафував українського військового, який відмовився вдруге форсувати Дніпро

19 Грудня 2023, 15:15

Херсонський міський суд виніс вирок у справі українського військовослужбовця, який відмовився форсувати Дніпро і брати участь у боях на лівобережжі Херсонщини. Чоловік свою провину визнав, проте зазначив, що вже переправлявся через річку, внаслідок чого отримав поранення.

Про це йдеться у Реєстрі судових рішень.

“Військовослужбовець дав показання про те, що він вже брав участь у форсуванні річки Дніпро у напрямку її лівого берегу. Безпосередньо на лівому березі потрапив під артилерійський обстріл, після повернення провів півтора місяці на лікуванні через отримане поранення. Через два тижні після закінчення лікування дізнався про необхідність знову форсувати річку. Зазначив, що після попередньої участі у такій військовій операції зазнав сильних душевних і моральних хвилювань, оскільки не витримував психологічних навантажень, а також вважав, що недостатньо відновився після його останнього поранення. У зв’язку із цим просив відтермінувати його повторне направлення на таку ж операцію і як наслідок відмовився від виконання бойового розпорядження”, – йдеться у судовому рішенні.

Суд врахував усі нюанси справи, призначив військовослужбовцю покарання у вигляді службового обмеження для військовослужбовців строком на 2 роки із відрахуванням у дохід держави 20 відсотків із суми грошового забезпечення.