Окупанти відкрили ще одну школу в Каланчацькій громаді, проте скаржаться, що вчителі бояться там працювати

10 Листопада 2023, 14:17

Ірина Бот та Тетяна Штрахова, колаборантки. Фото: соцмережі та окупаційний ТБ-канал «Таврия».

Російські окупанти заявили про відкриття 1 листопада 2023 року школи у селі Гаврилівка Друга Каланчацької громади Скадовського району на Херсонщині. Її «директоркою» вони призначили Ірину Бот, колишню підприємницю із Сімферополя, яка поскаржилася, що працювати тут вчителі бояться. На це ж жаліється Тетяна Штрахова, директорка-зрадниця школи в сусідньому селі Максима Горького.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела.

Сюжет про роботу захоплених у Каланчацькій громаді Скадовського району шкіл випустив окупаційний телеканал «Таврия». В ньому йдеться, що 1 листопада загарбники відкрили школу в селі Гаврилівка Друга. На сотню дітей вони ледь змогли набрати 10 вчителів, а директорку закладу Ірину Бот знайшли в Сімферополі.

«Для мене тут у селі все незвичне, все нове. Але з вчителями проблема, доводиться цілу рекламну кампанію проводити, щоб їх залучити. Бояться сюди їхати. Мені лише 5 вчителів з Криму вдалося залучити і ще 5 місцевих», – сказала вона в сюжеті «Таврии».

Бот Ірина Миколаївна, 8 жовтня 1975 року народження, судячи з її сторінки в російській соцмережі, є палкою любителькою Совєтського Союзу і «русского міра». До вторгнення Росії в Крим вона була зареєстрована ФОПом і займалася гуртовою торгівлею одягом і взуттям.

Школу в Гаврилівці Другій окупанти незаконно зареєстрували 26 вересня 2023 року. А найближчим часом обіцяють відкрити в селі ще й дитсадок.

Скаржиться на нестачу вчителів і Штрахова Тетяна Олегівна, директорка-зрадниця закладу загальної середньої освіти в селі Максима Горького Каланчацької громади. За її словами, торік, коли окупанти незаконно відкрили на базі цього закладу «Горьковскую школу», тут працювало 9 вчителів, а нещодавно вдалося знайти ще сімох. Штрахова стверджує, що тут навчається 147 дітей.

В сюжеті окупаційної «Таврии» Тетяна Штрахова також поскаржилася, що до приходу російських загарбників у школі було багато літератури українською мовою і ніде в ній нібито ані слова не було про «великую отечественную войну». Тож усю її «за ненадібністю» окупанти списали і замінили завезеною російськомовною класикою і підручниками з російської Республіки Мордовія.

Російськомовні книжки та підручники, якими окупанти замінили всі україномовні у школі села Максима Горького Каланчакської громади. Фото: скріншот відео окупаційного ТБ-каналу «Таврия».

Сама «Горьковская школа» попри свою роботу з 2022 року, була офіційно зареєстрована російськими окупантами тільки 20 жовтня 2023 року.