«Заробляв» на ухилянтах: СБУ затримала заступника начальника Херсонського воєнкому

19 Вересня 2023, 14:37

Фото: Служба безпеки України.

Служба безпеки ліквідувала чергову схему ухилення чоловіків призовного віку від мобілізації, у якій був задіяний заступник начальника Херсонського воєнкому та його посередник.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Так, було затримано заступника начальника місцевого військкомату, який за гроші «допомагав» військовозобов’язаним «відкосити» від призову на підставі фіктивних документів.
Вартість корупційної «послуги» становила від 4,5 до 6 тис. американських доларів, залежно від терміновості.
За ці суми посадовець знімав з військового обліку через «непридатність» до військової служби за станом здоров’я. Для цього робив відповідні відмітки в особових справах своїх клієнтів.
Отриману підробку ухилянти використовували для незаконного виїзду за межі України.
Встановлено, що для реалізації схеми фігурант залучив посередника, який підшуковував клієнтів та передавав від них гроші.
Співробітники СБУ задокументували 8 фактів злочинної діяльності й затримали обох зловмисників «на гарячому» під час отримання ними ще одного хабаря.

Фото: Служба безпеки України.

Наразі їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.