За добу Інтернет-шахраї ошукали жителів Херсона на 75000 гривень

22 Вересня 2023, 12:14

Ілюстрація: Відкриті джерела.

Жителі обласного центру вже вкотре потрапляють на гачок «фішингових» посилань про отримання допомоги, а також аферистів, які нібито купують товари в мережі Інтернет. Так, лише за добу шахраї ошукали херсонців на 75000 гривень.

До поліції звернулась 43-річна херсонка, яка стала жертвою «фішингової» схеми шахраїв. Заявниця повідомила, що на одному з сайтів вона вирішила продати ігрову приставку. Жінка розмістила оголошення та їй за кілька годин зателефонував покупець. Після обговорення умов шахрай скинув жінці посилання нібито для безпечної оплати. Жінка перейшла за посиланням та ввела дані своєї картки, на яку за легендою покупця мали прийти гроші за товар. Але отримавши данні картки жінки, шахрай зняв з її рахунку 37585 гривень.
Також від рук аферистів постраждав 61-річний херсонець. Чоловік розповів, що в соціальній мережі побачив інформацію про можливість отримання грошової допомоги від держави. Чоловік перейшов за посиланням та вказав при реєстрації дані своєї картки, на яку хотів отримати допомогу. Після чого з його банківського рахунку було знято 37415 гривень.
За усіма фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» ККУ.
Правоохоронці закликають громадян не довіряти повідомленням у соцмережах або Телеграм-каналах, які запрошують перейти за невідомим посиланням для оформлення будь-яких виплат або грошової допомоги, а також не переходити за невідомими посиланнями при спілкуванні через месенджери. Під час заповнення платіжних форм у жодному разі не можна вказувати конфіденційні дані своєї банківської картки: термін дії, PIN-код та CVV-код.