Перший заступник міського голови Генічеська, Андрій Євстратов, працює на окупантів

07 Вересня 2023, 11:23

Андрій Євстратов. Фото: відкриті джерела.

Андрій Євстратов, перший заступник міського голови Генічеська Херсонської області, працює на окупантів і очолив окупаційну регіональну громадську організацію «Олимпийский совет Херсонской области».

Про це повідомляє “Центр журналістських розслідувань”.

Дані про реєстрацію “Олимпийскього совета” з’явилися 4 вересня 2023 року. За інформацією з різних джерел, Євстратов підтримав окупаційну владу, проте досі не отримував від росіян жодної посади в Генічеську.

4 вересня у сервісах перевірки російських контрагентів з’явилась інформація про реєстрацію в РФ регіональної громадської організації «Олимпийский совет Херсонской области». Її президентом вказаний громадянин РФ Євстратов Андрій Олександрович. У вказаних сервісах зазначено, що ця організація зареєстрована окупаційним управлінням Федеральної податкової служби по Херсонській області. Натомість у самому російському держреєстрі юридичних осіб дані про цю організацію станом на ранок 6 вересня відсутні.

Юридичною адресою новоствореного «олимпийского совета» вказане місто Генічеськ, вулиця Гоголя, будинок 59, квартира 6. Місцеві жителі підтвердили “Центру журналістських розслідувань”, що ця квартира належить Андрію Євстратову. Крім того, за вказаним будинком зареєстроване генічеське ОСББ «Парус», головою якого в 2010-2012 роках був той же Андрій Євстратов.

У різні роки Євстратов очолював громадську спілку «Херсонська регіональна федерація баскетболу» і Генічеську районну громадську організацію «Федерація баскетболу Генічеського району».

Євстратов працював першим заступником голови Генічеської райдержадміністрації, головою Скадовської і Новотроїцької райдержадміністрацій, головою Скадовської районної організації «Партії регіонів», головою Генічеської районної ради сьомого скликання, а з 2020 року є першим заступником міського голови Генічеська.

Про те, що Андрій Євстратов був у числі тих, хто 24 лютого 2022 року вельми радо зустрічав російських окупантів у Генічеську, раніше повідомляв Сергій Данилов, аналітик і директор Центру близькосхідних досліджень. За його словами, Євстратов деякий час після того перебував в окупованому Криму, але восени 2022 року повернувся до Генічеська.

Судячи з російського держреєстру юридичних осіб, окупанти встигли створити на Херсонщині чимало спортивних громадських організацій. Серед них є організації «федерацій» вільної боротьби, шахів, футболу, бадмінтону, парусного та інших видів спорту.

Раніше повідомлялось, що на ТОТ Херсонщини окупаційні поліцейські обходять навчальні заклади і перевіряють телефони студентів.