На окупованій частині Херсонщини не вистачає вчителів, лікарів та електриків

28 Вересня 2023, 16:29

Лівобережжя Херсонщини продовжує відчувати гострий дефіцит кваліфікованих кадрів. Незважаючи, на запевнення окупантів, що державні установи, заклади медицини та освіти “нормально функціонують”, насправді ж ситуація є критичною. Ми проаналізували оголошення щодо вакансій, які публікують росіяни у своїх соцмережах, і встановили, що найбільшу потребу росіяни відчувають саме у педагогах та медиках. 

Так, група “Робота. Херсон” у російській соцмережі “ВКонтакте” за вересень опублікувала 6 оголошень, половина яких стосується саме закладів освіти. У Тавричанську, Архангельсько-Слобідську та Костогризовську школи неіснуючого “Каховского муниципального округа” потрібно разом аж 22 педагога. Серед них – вчителі математики, інформатики, географії, біології, англійської та російської мови. Цікаво, що єдиний предмет, викладачів якого не потребує жодна з перелічених шкіл – це історія. Як функціонують ці школи, не маючи викладачів з основних дисциплін – питання риторичне. Заробітну плату тут пропонують доволі непогану за російськими мірками – від 40 тисяч рублів.

Є кадровий голод і в медичній сфері. Так, окупанти потребують лікарів, медсестер і фізіотерапевтів. Заробітна плата тут вже більша – від 60 тисяч рублів. Ну і електрики також є дефіцитом на лівобережжі Херсонщини. Їм пропонують найменше – від 30 тисяч рублів.