Олександр Сторчак, колишній сільський голова Одрадівки на Херсонщині, став гауляйтером села

04 Липня 2023, 14:22

Колаборант Олександр Сторчак. Фото: соцмережі.

Олександр Сторчак, колишній сільський голова Одрадівки Новотроїцької громади Генічеського району Херсонщини, став гауляйтером села і здає окупантам своїх земляків. З цього села в січні 2023 року російські загарбники примусово видворяли людей за супротив роботі окупаційної адміністрації.

Про це інформує “Центр журналістських розслідувань” з посиланням на повідомлення місцевих жителів.

За їхніми словами, гауляйтер Одрадівки Сторчак Олександр Віталійович, 1973 р. н., з перших місяців окупації добровільно співпрацює з загарбниками і заселяє їх у порожні помешкання односельців. Він займався проведенням незаконного референдуму з «приєднання» Херсонщини до Росії, постійно організовує для росіян пропагандистські заходи, у тому числі, і в захоплених закладах освіти.

Одрадівка відома тим, що в січні 2023 року з цього села окупанти показово-примусово видворили кількох місцевих жителів за «проукраїнську пропаганду і супротив роботі окупаційної адміністрації».

Олександр Сторчак – син Віталія Сторчака, дуже відомого у Новотроїцькій громаді багаторічного голови колишнього колгоспу «Степовий», почесного громадянина колишнього Новотроїцького району, якого окупанти теж активно використовують у своїх пропагандистських сюжетах.

Гауляйтерка Новотроїцького Євгенія Кузьменко та Віталій Сторчак (у центрі). Фото: соцмережі.

«До 2015 року Олександр Сторчак був сільським головою Одрадівки. Його обрали завдяки авторитету батька, хоча сам він був завжди ніякий, геть безініціативний і взагалі нічого для свого села навіть не намагався зробити. Прославився він хіба що своєю любов’ю до більярду: його дуже часто бачили в робочий час в одному з барів Новотроїцького за цією грою», – розповіли “Центру журналістських розслідувань” жителі Новотроїцької громади.

Також Олександр Сторчак був депутатом Новотроїцької районної ради останнього в її історії, сьомого, скликання (2015-2020 рр). У 2014 році його притягували до адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів.

Як повідомляв “Центр журналістських розслідувань”, із 17 старост Новотроїцької територіальної громади Генічеського району Херсонщини вісім співпрацюють з російськими окупантами. Вони допомагають розміщувати військових ворожої армії на території своїх населених пунктів.

Серед них старости: сіл Кривий Ріг, Федорівка і Метрополь Юрій Ганюков, села Горностаївка Олег Торопєєв, сіл Василівка і Дружелюбівка Олена Ковалів, села Громівка Сергій Ляшко, села Новомиколаївка Наталя Басова, сіл Новопокровка і Ясна Поляна Раїса Хір’янова, сіл Сивашівка, Заозерне, Садове та Овер’янівка Мирослава Гордієнко та сіл Дивне, Лиходідівка, Попелак і Свиридонівка Юрій Ларін.

Раніше повідомлялось, що 494 дитини загинули в Україні внаслідок збройної агресії РФ.