Колишнього “керівника” лікарні із Скадовська судитимуть за колабораціонізм

20 Липня 2023, 12:54

Черговий колаборант з Херсонщини добровільно пішов на співпрацю з окупантами та брав участь в організації проведення псевдореферендуму. Так, екскерівника лікарні із Скадовська судитимуть за колабораціонізм.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника міської лікарні в області за фактами колабораціонізму та пособництва державі-агресору (ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
Слідством встановлено, що в минулому році обвинувачений пішов на співпрацю з окупантами та був призначений на посаду «временно исполняющего обязанности главного врача Скадовской центральной городской больницы».
Він почав реорганізацію закладу та організував проведення інвентаризації майна для передачі його на баланс незаконно створеної лікарні. Чоловік агітував працівників до співпраці з окупантами, організовував зберігання та видачу російської гуманітарної допомоги.
Також він допомагав окупантам організовувати та проводити псевдореферендум щодо виходу Херсонської області зі складу України і приєднання до рф тимчасово окупованої території, надавши для цього приміщення на території лікарні. Крім того, він погрожував звільненням працівникам медзакладу за неявку на псевдореферендум.