Колишній керівник херсонської колонії отримав підозру за фактом депортації понад 1700 осіб

04 Липня 2023, 17:06

Екскерівник херсонської колонії підозрюється у порушенні законів та звичаїв війни. За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому начальнику «Північної виправної колонії № 90» заочно повідомлено про підозру за фактами депортації та примусового переміщення понад 1700 осіб. Всі вони за вироками судів були засуджені та утримувалися в установах відбування покарань Херсонської області.

Мова йде про Євгена Соболєва. Зловмиснику інкриміновано порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
За даними слідства, підозрюваний з перших днів окупації перейшов на бік ворога. Згодом він обійняв псевдопосаду так званого «начальника Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области». У підпорядкуванні цього незаконно створеного окупантами органу були всі захоплені установи виконання покарань регіону.
На цій посаді підозрюваний керував процесами незаконного переміщення осіб, які утримувалися в установах кримінально-виконавчої служби.
Упродовж жовтня-листопада 2022 року за його наказом з установ виконання покарань Херсонської області та Снігурівської колонії Миколаївської області із застосуванням примусу на спецавтівках депортовано до аналогічних установ, розташованих в рф та на тимчасово окупованих територіях України, понад 1700 осіб.
Наразі встановлено місця перебування 43 вивезених, доля інших залишається невідомою.
Наприкінці 2022 року прокурори у порядку спеціального досудового розслідування скерували до суду обвинувальний акт стосовно цього ж екскерівника колонії за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).