Гауляйтер Великої Лепетихи на Херсонщині Вадим Сайдулаєв зник. Замість нього окупанти призначили чиновника з Краснодара

05 Липня 2023, 12:47

Вадим Сайдулаєв. Фото: відкриті джерела.

На тимчасово окупованій Херсонщині, у смт. Велика Лепетиха, зник гауляйтер Вадим Сайдулаєв. Замість нього на цю посаду окупанти призначили росіянина Ілью Каширіна, який працював у Краснодарі під керівництвом Андрєя Алєксєєнка, нинішнього глави окупаційного так званого «уряду» Херсонщини.

Про це повідомляє “Центр журналістських розслідувань” з посиланням на власні джерела.

Як повідомили жителі Великої Лепетихи, їхній гауляйтер Вадим Сайдулаєв – колаборант-депутат Каховської районної ради від президентської партії «Слуга народу» – на початку червня зник. Його діяльність постійно критикували в окупаційних телеграм-каналах. Зокрема, його звинувачували в провальній роботі захоплених шкіл на території Великолепетиської громади. Перший навчальний заклад окупантам не без проблем вдалося відкрити тут лише наприкінці осені 2022 року.

«Кажуть, що у Вадима Сайдулаєва в Криму померла дружина. Він узяв печатку окупаційної адміністрації Великої Лепетихи і поїхав до рідних, які залишались на півострові. Більше про нього нічого не чули. Ані в Херсонській області, ані в Криму його з тих пір поки ніхто не бачив», – сказали мешканці громади.

Замість колаборанта-втікача російські окупанти призначили новим гауляйтером Великої Лепетихи Ілью Каширіна (Каширин Илья Игоревич). 24 червня він оприлюднив відео зі словами підтримки президенту РФ Владіміру Путіну під час тодішнього короткочасного заколоту приватної військової кампанії «Вагнер» у Росії. А 27 червня в російському державному реєстрі юридичних осіб з’явився запис про його призначення в. о. голови окупаційної «Великолепетихской военно-гражданской администрации».

Ілья Каширін (праворуч). Фото: krd.ru.

Хто він такий – місцеві не знають. «Він точно не з Херсонщини. Кажуть, він із Росії», – розповіли “Центру журналістських розслідувань” жителі громади.

Ілья Каширін виявився колишнім заступником голови адміністрації Західного внутрішньоміського округу Краснодара, де працював під керівництвом Анрєя Алєксєєнка, нинішнього глави окупаційного уряду Херсонщини. Останнім часом він працював заступником голови Ради секретарів первинних відділень партії «Єдина Росія» в Західному внутрішньоміському окрузі Краснодара. Навесні 2023 року Ілья Каширін їздив до окупованого Мелітополя Запорізької області поспілкуватися з представниками російських окупаційних військ і привозив до них так звану гуманітарну допомогу від представників Краснодарського краю.