Буріння нових глибоких свердловин: окупанти на Херсонщині намагаються вирішити проблеми з водопостачанням після підриву ними Каховської ГЕС

10 Липня 2023, 16:21

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Після підриву росіянами Каховської ГЕС і знищення Каховського водосховища рівень води у наявних свердловинах впав, а в деяких селах вода у них взагалі зникла. Тож окупанти тепер намагаються вирішити проблеми із водопостачанням, що виникли у прибережних населених пунктах Каховського району на тимчасово окупованій лівобережній частині Херсонщини. Так, росіяни вирішили бурити нові глибші свердловини.

Про це інформує “Центр журналістських розслідувань” з посиланням на власні джерела, а також повідомлення окупаційних Telegram-каналів.

За інформацією окупантів, повністю зникла вода у свердловинах села Софіївка Любимівської громади Каховського району. Загарбники стверджують, що 9 липня 2023 року завезли туди питну воду і планують завозити її й надалі.

Також окупанти запевняють, що будуть бурити нові глибші свердловини нижче нинішнього рівня води у Дніпрі, щоб забезпечити місцеве населення питною водою – одну в Софіївці і вісім у Каховці.

Раніше окупаційна так звана влада Каховки заявила про повне припинення централізованого водопостачання в селі Малокаховка. Там рівень води у свердловинах впав на 5 метрів. Однак, за даними “Центру журналістських розслідувань”, зараз централізоване водопостачання у цьому селі наявне.

«Старожили кажуть, що скалу над водоносним горизонтом у Малокаховці пробили ще в 1952-1953 роках, до наповнення Каховського водосховища. Бо саме село перенесли після будівництва Каховської ГЕС і збудували заново. Тож є надія, що централізоване водопостачання тут більше не припинятиметься. Але у більшості будинків люди отримують воду із власних свердловин. А в них води переважно немає, бо ніхто раніше не робив їх глибокими, як у сусідній Любимівці», – повідомляють жителі Каховської громади.

Раніше повідомлялось, що громади Бериславського району закупають радіаційні дозиметри і протигази.