Займались антиукраїнською пропагандою: трьом членкиням окупаційного “Союза матєрєй Херсона” повідомлено про підозру

01 Червня 2023, 15:26

Ілюстрація: відкриті джерела.

Черговим колаборанткам, що займались антиукраїнською пропагандою – трьом членам створеного окупаційною владою так званого «Союза матєрєй Херсона» – повідомлено про підозру.

За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру трьом місцевим мешканкам у колабораційній діяльності (ч. 6 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, минулого року три жінки почали займатись антиукраїнською пропагандою та публічно підтримувати ворога. Одна із них очолила проросійську організацію «Союз матерей Херсона», друга стала секретарем так званого «союзу» та представляла в організації Білозерщину, третя – членкиня від Новокаховського округу.
Підозрювані неодноразово надавали інтерв’ю проросійським масмедіа та публікували відео, в яких возвеличували державу-агресора, дискредитували українську владу, виправдовували збройну агресію рф, підтримували окупаційну адміністрацію.
Крім того, одна з підозрюваних звернулась до президента держави-агресора та висловила вдячність за проведення псевдореферендуму щодо виходу Херсонської області зі складу України і приєднання до рф тимчасово окупованої території. Також дівчина створила телеграм канал, в якому поширює наративи ворога.