Житель Херсонщини виїхав з окупації та зливав росіянам дані про військові та стратегічні об’єкти

25 Травня 2023, 21:09

 У Черкасах українські правоохоронці затримали агента воєнної розвідки РФ, який збирав інформацію про військові та стратегічні об’єкти. Жителю Херсонщини повідомили про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури
За даними слідства, фігурант – колишній український військовослужбовець. Під час захоплення ворогом територій регіону він вирішив вступити на службу до підрозділу збройних сил РФ, з цією метою «злив» його представникам усю відому інформацію про дислокацію підрозділів Збройних Сил України.
Пізніше агент російської воєнної розвідки отримав нове завдання – проведення розвідувально-підривної діяльності на користь агресора.
У травні 2023 року чоловік прибув з тимчасово окупованої території України через Росію на підконтрольну українській владі територію. Для конспірації рухався заздалегідь узгодженим маршрутом під виглядом ВПО.
На виконання завдання кураторів підозрюваний мав здобувати дані щодо місць розташування та функціонування об’єктів критичної інфраструктури, підприємств оборонно-промислового комплексу та інших важливих для ворога точок.
Агента держави-агресора затримано у порядку ст. 208 КПК України безпосередньо під час відеозйомки об’єктів у м. Черкаси.
Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
Раніше СБУ повідомила про підозру в пособництві державі-агресору 42-річному Володимиру Косову, начальнику Генічеського міжрайонного управління водного господарства, який перейшов на бік ворога і очолив місцеву експлуатаційну ділянку незаконно створеного окупантами підприємства «Бассейновое управление водных ресурсов Херсонской области». Він закликав людей влаштовуватися туди на роботу і став членом путінської партії «Единая Россия».