Правоохоронці встановили особи зрадників, які затримували українських активістів на Миколаївщині

10 Травня 2023, 17:44

Правоохоронці повідомили про підозру трьом військовослужбовцям незаконних збройних формувань на Миколаївщині, які брали участь у бойових діях на боці країни-агресора. Їм інкримінують вчинення державної зради та порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомили в Миколаївській обласній прокуратурі.

За даними слідства, з початку окупації Баштанського району Миколаївської області командир одного з полків так званої «днр» очолив «військову комендатуру» в окупованому селищі.

За його наказом підлеглі військовослужбовці незаконно затримували мирних жителів, шукаючи людей з активною громадянською позицією.

Підозрювані, за попередньою змовою, затримали чотирьох мирних жителів, серед яких були колишні військовослужбовці ЗСУ.

Від чоловіків вимагали інформацію про розташування сил оборони, їх службу в ЗСУ. Також їх намагались схилити до співпраці з ворогом.

Під час незаконного утримання цивільних систематично били, при цьому застосовуючи сексуальне насильство. Погрожували їм розправою, утримували у нелюдських умовах – у холодному підсобному приміщенні та погребі без доступу до свіжого повітря, їжі, води та в антисанітарних умовах.

Тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх фактів злочинної діяльності, а також інших причетних осіб.