Аграріїв звільнять від сплати податків на заміновані, забруднені та окуповані землі – Мінагрополітики

03 Травня 2023, 15:06

Ілюстрація: відкриті джерела.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон, який звільняє аграріїв та власників земельних ділянок від сплати податків на заміновані, забруднені,  окуповані землі та землі на яких ведуться бойові дії. Йдеться про законопроект  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» №7632.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Дія Закону поширюється на земельні ділянки, які розташовані на територіях, де ведуться бойові дії або є тимчасово окупованими, а також перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами. Їх власники та орендарі  звільняються від мінімального податкового зобов’язання, єдиного податку 4 групи та плати за землю.

Закон вступить у дію наступного дня після його публікації.

Міністерство аграрної політики та продовольства України задля прозорості застосування норм підписаного Закону, а також з метою запобігання зловживань пільгами визначеними Законом, ініціюватиме окрему процедуру моніторингу використання таких земельних ділянок.

Раніше повідомлялось, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 233 медіа припинили свою роботу через війну.