У Криму фіксується значне зростання цін на нерухомість через переселенців з Херсонщини та російських військових

13 Квітня 2023, 13:46

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

На території окупованого росіянами Кримського півострова фіксується різке зростання цін на нерухомість. Місцями вартість житла зросла на 50% . Це спричинено засиллям на півострові переселенців з Херсонщини та росіян. Перші намагаються отримати тут нерухомість, використовуючи так звані “житлові сертифікати”, а росіяни займають квартири в новобудовах завдяки іпотечній програмі для військових.

Про це в російських соцмережах повідомила кримська спеціалістка з нерухомості Надєжда Буйлова.

“Попит на житло “підігрівається” херсонськими сертифікатами. Нерухомість, яка знаходиться у ціновій категорії сертифікатів, має попит, і вона значно зросла в ціні, на 20-30%, а подекуди, особливо в селах, і на 50%. Так, за будинки у сільській місцевості, які коштували 600 тисяч рублів, зараз просять по кілька мільйонів”, – зазначила вона. 

За словами Буйлової, херсонські переселенці спричинили підвищення цін здебільшого саме на недорогу нерухомість, зокрема, в селах, яка раніше не користувалась попитом. “Настала зіркова година кримської нерухомості, яка раніше не продавалася”, – зазначає спеціалістка з нерухомості. 

За даними росіян, нині приблизно 80% ринку нерухомості в Криму – це херсонські “сертифікати”. Ще 20% від загальної кількості проданих – це іпотека російських військових. На сьогодні в Криму менше 1% клієнтів ріелторів купує житло за готівку.

Ситуація зі здорожчанням житла, звичайно, обурює самих кримчан. У коментарях під публікаціями в російських соцмережах вони зазначають, що місцеві через ріст цін втрачають можливість придбати нерухомість.

Також росіяни заявляють, що використати свій “житловий сертифікат” саме в Криму вирішили понад 8 тисяч переселенців з Херсонщини. Це один з найбільших показників по Росії. Крім того, самі ж росіяни визнають, що “евакуйовані” з правобережжя Херсонщини воліють залишатись на лівому березі області або переїжджати до окупованого Криму чи на Кубань, ігноруючи віддалені регіони РФ.